1500 sokak hayvanı tedavi edildi, 709'u kısırlaştırıldı

 

İzmir Buca Belediyesi bünyesinde kurulan Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi ve Hayvan Ambulansı 7/24 saat hizmet veriyor

04.10.2016
Yazı Boyutu:  
Buca Belediyesi bünyesinde kurduğu Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi ve Hayvan Ambulansı ile ilçe sınırları içerisinde yaşayan sokak hayvanlarına 7/24 hizmet verirken, sokak hayvanlarının tedavi, ilaçlama ve kısırlaştırma işlemlerini de düzenli olarak gerçekleştiriyor. 9 aylık süre içinde bin 458 sokak hayvanının tedavisini gerçekleştiren Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri, 709 hayvanı kısırlaştırıp aşılamasını yaptı.

‘Bu dünya hepimizin’ bilinci ile hareket eden Buca Belediyesi sokak hayvanlarına da sahip çıkıyor. Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi’nde sokak hayvanlarının tedavi, ilaçlama ve kısırlaştırma işlemlerini düzenli olarak gerçekleştiren Buca Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri, hasta, yaralı, trafik kazası geçirmiş veya travmalı sokak hayvanlarına anında müdahalede ediyor.

Bünyesinde bulunan tam donanımlı Hayvan Ambulansı ile sokak hayvanlarının 7/24 yardımına koşan ekipler, bu yıl 9 aylık süreç içinde Buca sokaklarında yaşayan 1458 sokak hayvanının tedavisini gerçekleştirdi. Vatandaşların ihbarları ile harekete geçen ekipler hasta sokak hayvanlarını yerlerinden alarak tedavi işlemini gerçekleştiriyor. 

Sahiplendirme Seferberliği

Teknolojik cihazlar ve uzman hekimler ile 9 aylık süreçte 709 sokak hayvanına kısırlaştırma işlemi yapan ekipler, hayvanların iç- dış parazit aşılamalarını da yaparak, sokaklarda sağlıklı yaşam sürmelerini sağladı. Bakımı ve aşıları tamamlanan sağlıklı can dostlarımıza sıcak ve güzel bir yuva kazandırma çalışmaları da yapan Müdürlük 9 ayda 225 sokak hayvanını sahiplendirdi. Müdürlük yetkilileri kış ayları yaklaşırken sokakların ağır koşullarında yaşam savaşı veren can dostlarını sahiplenmek isteyenler için 453 88 89 no’lu sahiplendirme irtibat hattını kurarak aracı oluyor. 

(BUCA BELEDİYESİ/BASIN)


Üye OlÜye Girişi