155 Polis İmdat'ı aradı, zorla evlendirilmekten kurtuldu

 

Ailesi tarafından zorla evlendirilmek istenen 14 yaşındaki kız çocuğu polise ihbarda bulunarak, evlendirilmekten son anda kurtarıldı.

28.08.2018
Yazı Boyutu:  
Ankara'da 155 polis imdat hattını arayarak ailesi tarafından zorla evlendirilmek istendiği ihbarında bulunan 14 yaşındaki kız çocuğu, polisin operasyonuyla düğün salonundan kurtarıldı. Kız çocuğunun zorla evlendirilmek istendiği şahıs ve çocuğun annesi ile babası gözaltına alındı.

KIZ ÇOCUĞU 155'İ KENDİSİ ARADI

Ankara'nın Altındağ ilçesinde ikamet eden 14 yaşındaki Y.Ç., dün 155 polis imdat hattını arayarak ailesi tarafından zorla evlendirilmek istendiğini ve düğün töreni yapılacağı ihbarında bulundu.

İhbarın ardından harekete geçen Ankara Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürlüğü ve Altındağ İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, düğünün yapıldığı Karapürçek mahallesindeki salona operasyon düzenledi.

GÖZALTINA ALINDILAR

Sputnik'in haberine göre kız çocuğunun zorla evlendirilmek istendiği şahıs T. Ç. (23) ve çocuğun annesi ile babası gözaltına alındı.

Şüphelilerin emniyetteki işlemlerinin sürdüğü, polis ekiplerince koruma altına alınan çocuğun ise Sosyal Hizmetler yetkilileri koordinesinde bir sığınma evine yerleştirildiği öğrenildi. (Foto: T24)


Üye OlÜye Girişi