16 Milyonluk İstanbul'da 5 kadın sığınmaevi var, 2'de İBB açacak

 

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun eşi Dilek İmamoğlu, sosyal medya hesabından İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin İstanbul’da kadınlar için iki sığınmaevi daha açacağını duyurdu.

01.11.2019
Yazı Boyutu:  
Dünyanın mega kentlerinden İstanbul'da 3 milyon 200 bin kişiye bir sığınmaevi düşüyor. 

Oysa 5393 sayılı Belediye Kanunu’na göre nüfusu 100 binin üstünde olan yerleşim yerlerindeki belediyeler, kadın ve çocuklar için sığınmaevi açmak zorunda. Yani İstanbul’daki 36 belediyenin en az birer sığınmaevi olması gerekiyor. Ancak, sadece Küçükçekmece, Kadıköy, Kağıthane, Pendik ve Eyüp ilçelerinde sığınmevleri olduğunu biliniyor.Dilek İmamoğlu, “Eşim @ekrem_imamoglu ile birlikte Kadınların ve Çocukların her zaman yanında ve destekçisi olacağımızı söylemiştik. İstanbul’da kadınlara hizmet verecek 2 yeni Kadın Sığınma Merkezi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından çok yakında hizmete açılacak. Asla yalnız değilsiniz…” dedi.

Eşim @ekrem_imamoglu ile birlikte Kadınların ve Çocukların her zaman yanında ve destekçisi olacağımızı söylemiştik. İstanbul'da kadınlara hizmet verecek 2 yeni Kadın Sığınma Merkezi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından çok yakında hizmete açılacak. Asla yalnız değilsiniz...

Yerleştirilmiş video
4.628 kişi bunun hakkında konuşuyor
Dilek İmamoğlu, kadınlar çocuklar ve ailelerin desteklenmesi için İBB’nin bakış açışının değiştirileceğini, geliri olmayan annelere çocuklarını büyütmeleri için destek verileceğini, anneleri özel hissettirecek çözümler, yaşamlarını kolaylaştıracak indirimler getireceğini söyledi.


Üye OlÜye Girişi