16 yaşındaki kuzenini 'kuma' olmayı reddettiği için öldüren 7 çocuk babası adam tutuklandı

 

Zorla evlenmeye karşı çıkan 16 yaşındaki kuzeni Emine Karakaş’ı katlederek 5 ay 11 gündür firar olan Aslan Karakaş bugün teslim oldu. İfadesinde suçu kabul eden Karakaş tutuklanarak cezaevine konuldu.

15.07.2021
Yazı Boyutu:  
Diyarbakır’da 7 çocuk babası Aslan Karakaş, ikinci eşi olmayı reddettiği için 16 yaşındaki kuzeni Emine Karakaş’ı silahla vurarak ağır yaralamış ve Karakaş tedavi gördüğü hastanede 138 günlük yaşam mücadelesini kaybetmişti.Karakaş’ın 5 ay 11 gündür firar olan katili Aslan Karakaş, bugün Mardin Kızıltepe’den gelerek cinayeti işlediği Bismil’de polise teslim oldu.

Dosyada kısıtlılık kararı olduğu için ifadeye tam olarak ulaşılamadı. Ancak Diyarbakır Barosu Çocuk Hakları Merkezi’nden edindiğimiz bilgilere göre, fail Aslan suçu kabul etti ve cinayeti planlamadığını öne sürdü.Ağırlaştırılmış müebbet ile yargılanacak

Fail tutuklanmadan “Adalet portresi” çalışmaları kapsamında ulaştığımız akrabaları kendisini teslim olmaya ikna ettiklerini ve gün içinde teslim olacağını bilgisini verdiler.

Tutuklanarak cezaevine yollanan Aslan, “tasarlayarak ve planlayarak bir çocuğu öldürmekten” ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası ile yargılanacak.

Anne Nurcan Karakaş, kızının ölümünden sonra “Adalete olan inancımı yitirdim, buralardan taşınıyorum” diyerek İzmir’e göç etmişti. (Gazete Karınca)

Üye OlÜye Girişi