17 yaşındaki genci, 'Dur ihtarına uymadı' diye öldüren polis tutuklandı

 

Adana'nın Seyhan ilçesinde dün polisin dur ihtarına uymayarak kaçan Suriye uyruklu bir genci vurarak ölümüne neden olan polis memurunun tutuklandığı açıklandı.

28.04.2020
Yazı Boyutu:  
Adana Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan yapılan açıklamada Ali El Hemdan adlı Halepli gencin polisten kaçarken yaşanan kovalamaca sırasında, polis memuru F.K.'nın silahından çıkan bir adet mermi ile göğüs bölgesinden yaralandığı, hastaneye kaldırıldığı ancak kurtarılamadığı belirtildi. Başsavcılık polis memurunu "kasten öldürme" suçundan Sulh Ceza Hakimliği'ne sevk etti. Sanık polis sorgusu sonrası tutuklanarak cezaevine götrüldü.


Adana Valiliği ise sabah saatlerinde yaptığı açıklamada gencin uyarı ateşi açılması esnasında kazaen yaralandığını aktarmştı.

Sosyal medyada yayılan ve olaya ait olduğu iddia edilen görüntülerde gencin kalbine yakın bir noktadan yaralandığı görülüyordu.

CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut da görüntüleri Twitter hesabından paylaşarak "Adana Seyhan'da sokağa çıkma yasağının olduğu gün 17 yaşında bir çocuğun "dur" ihtarına uymadığı için öldürülmesi bizleri derinden üzdü. Bu görüntülerle ilgili acil bir açıklama ve sorumluların adalet önünde hesap vermesini bekliyoruz" açıklamasını yaptı. (Foto: Gazete Manifesto)

Üye OlÜye Girişi