2019 MTV Avrupa Müzik Ödülleri sahiplerini buldu

 

2019 MTV Avrupa Müzik Ödül Törenine Becky G, Dua Lipa, Rosalía, Halsey, Ava Max ve Mabel’in canlı performansları damga vurdu. Törende, rock efsanesi Liam Gallagh'e ilk ‘Rock İkon’ ödülü verildi.

04.11.2019
Yazı Boyutu:  
2019 MTV Avrupa Müzik Ödülleri, Dua Lipa’nın yeni parçası “Don’t Start Now”un uluslararası bir sahnedeki ilk performansı olan özel şovu ile başladı. Gecede, “En İyi Yeni Sanatçı” ve “En İyi Çıkış Yapan Sanatçı” adayları arasındaki Mabel’in “Don’t Push Me” performansı ön plana çıktı.

Işıklarla çevrili sahnede Niall Horan, “Nice to Meet Ya” adlı parçasının dinamik bir versiyonunu sundu. MTV Avrupa Müzik Ödül Töreni'nin sunucusu Becky G, “Como No” isimli parçasının ilk global performansı için Akon ile birlikte sahneye çıktı. Gösterinin ilerleyen saatlerinde Becky G, sahnede “24/7”, “Sin Pijama” ve “Mayores” gibi hit şarkılarından oluşan şovunu gerçekleştirdi.

Green Day, efsanevi Plaza de España'daki binlerce hayranına yeni single'ları “Father of All” ve punk klasiği “Basket Case” ile özel bir performans sundu. Halsey, EMA sahnesini kendine ait “Halsey Dünyası” tarzında aydınlatarak “Graveyard”ın samimi bir versiyonunu özel bir şov eşliğinde söyledi.

AVA MAX'TAN KADINLAR ORKESTRASI EŞLİĞİNDE MÜTHİŞ PERFORMANS

Tamamen kadınlardan oluşan bir orkestranın desteğiyle, pop fenomeni Ava Max, Avrupa Müzik Ödüllerinin pist tarzı sahnesinde hit parçaları “Sweet but Psycho” ve “Torn”u benzersiz bir yorumla söyledi. MTV Avrupa Müzik Ödülleri’nde sahne alan ilk K-Pop grubu olan NCT 127 ise, “Highway to Heaven” adlı hitlerini heyecan verici bir performans eşliğinde sergiledi.

MTV Avrupa Müzik Ödülleri’nde ilk Rock İkonu ödülünü kazanan Liam Gallagher, yeni single'ı “Once” ve Oasis’in marşı sayılabilecek “Wonderwall”u yaylı çalgılar eşliğinde gerçekleştirdiği performansı ile gösterinin kapanışını yaptı.

“MTV Avrupa Müzik Ödülleri Nesli Değiştirenler Ödülü”, dünyayı müzik, yaratıcılık ve yenilik kullanarak değiştiren korkusuz gençleri desteklemek ve güçlendirmek için bu yıl ikinci kez verildi.

2019 MTV Avrupa Müzik Ödülleri kırmızı halı gösterisi sırasında dünyanın dört bir yanından beş aktiviste ödül verildi. Kazananlar arasında, LGBTQ hakları, iklim değişikliği, ekonomik dengesizlik ve ırksal adaletsizlik gibi dünyanın en zorlu sorunlarıyla mücadele eden 5 genç vardı.

“2019 MTV Avrupa Müzik Ödülleri” Kazananların Listesi

EN İYİ VIDEO KLİP - Taylor Swift - ME! ft. Brendon Urie of Panic! At The Disco


EN İYİ SANATÇI - Shawn Mendes


EN İYİ ŞARKI - Billie Eilish - bad guy


EN İYİ İŞBİRLİĞİ - Rosalía, J Balvin - Con Altura ft. El Guincho


EN İYİ YENİ SANATÇI - Billie Eilish


EN İYİ POP SANATÇISI - Halsey


EN İYİ CANLI PERFORMANS - BTS


EN İYİ ROCK SANATÇISI- Green Day


EN İYİ HIP-HOP SANATÇISI - Nicki Minaj


EN İYİ ALTERNATİF MÜZİK - FKA Twigs


EN İYİ ELEKTRONİK MÜZİK SANATÇISI - Martin Garrix


EN İYİ EN İYİ ÇIKIŞ YAPAN SANATÇI - Ava Max


EN İYİ DÜNYA SAHNESİ PERFORMANSI – Muse - Bilbao, Spain 2018


EN İYİ GÖRÜNÜM - Halsey


EN BÜYÜK HAYRAN GRUBUNA SAHİP SANATÇI - BTS


EN İYİ AMERİKAN SANATÇI - Taylor Swift


EN İYİ İNGİLİZ SANATÇI - Little Mix


EMA NESLİ DEĞİŞTİRENLER
Alfredo “Danger” Martinez, 33, Mexico
Shiden Tekle, 20, UK
Lisa RanRan Hu, 20, China
Kelvin Doe, 22, Sierra Leone
Jamie Margolin, 17, USA


2019 MTV EMA HAKKINDA

3 Kasım’da İspanya’daki FIBES Konferans ve Sergi Merkezi’nden düzenlenecek olan MTV EMA 2019, dünya genelinde canlı olarak yayınlanacak. Dünyanın dört bir yanından sanatçıları kutlayan, yılın en büyük küresel müzik etkinliklerinden biri olan MTV EMA’lar, 180 ülkedeki müzik hayranlarına benzersiz, çok platformlu bir deneyim sunuyor. 
(Gökçe Dilman & Zeynep Atmaca)

Üye OlÜye Girişi