20'den fazla ülkenin masalcıları İstanbul'da buluşuyor

 

2. Uluslararası Hikâye Anlatıcılığı Festivali, 20-23 Mart tarihleri arasında Kadıköy’deki İstanbulimpro Sahne’de gerçekleşecek.

12.03.2019
Yazı Boyutu:  
İstanbulimpro ve Muzip Masal Cini ortaklığıyla düzenlenen 2.Uluslararası Hikâye Anlatıcılığı Festivali'nde Türkiye ve Avrupa'nın çeşitli ülkelerinden birçok ünlü masalcı İstanbul'da biraraya geliyor.

Dört gün sürecek olan festival Türkiye ve Avrupa’dan 20’den fazla masalcıyı ağırlayacak. Festival kapsamında yirmi anlatı, altı söyleşi ve iki atölye yapılacak.

İlki 2014 yılında düzenlenen festival, kendine şu soruyu soruyor:
“Kâinat çemberler çizerken, varoluşumuzun sağlamasını başka hayatların deneyimlerinde buluyoruz. Her hikâyeyi dinlediğimizde, içimizde bir yerlerde başka bir anlatıcı bize kendi hikâyemizi fısıldıyor. Arayışlar, deneyimler, kararlar, hedefler, zorluklar, duygular, savaşlar, anlaşmazlıklar, sorular, cevaplar, aşklar, kurbanlar, yedi başlı ejderhalar, cadılar, yoldaşlar, akıl verenler, kandıranlar, kandırılanlar, şifacılar, dostlar, düşmanlar, tanıdık uzaklar, bilinmeyen yakınlar, hep insanın bir hikâyesini anlatıyor.

Festivale katılacak masalcılar ise şöyle:

"Anastasis Sarakatsanos, Aslı Hazar, Âşık Erzade Kapan, Arbil Çelen Yuca, Burcu Gürgül, Busenur Doğan, Christina Mercken, Demokan Atasoy, Deniz Soruklu Evren, Eda Bayraktar, Efe Elmas, Ersin Şen, Fırat Bingöl, Galip Dursun, Gizem Başbuğa, Gülçin Uslu, Handan Saatçioğlu Gürses, Işıl Beril Tetik, Koray Tarhan, Marijn Vissers, Salih Mehmet İnan, Nazlı Çevik Azazi, Özcan Yüksek, Roza Erdem, Seçkin Sarpkaya, Sıla Topçam, Tarkan Korkmaz, Tolda Erdoğan."


(kültürservisi.com)

Üye OlÜye Girişi