23 yıllık Ege TV kapandı, 40 çalışanı 1 Mayıs'ta işsiz kaldı

 

İzmir'de 23 yıldır gerek kablolu gerekse uydudan yayın yapan tek bölge kanalı Ege TV sonunda ekonomik krize boyun eğip yayın yaşamına veda etti.

01.05.2017
Yazı Boyutu:  
İzmir'in önce karasal. ardından kablolu son döneminde de uydudan yayın yapan televizyon kanalı Ege TV 23 yıldan sonra yayın hayatına son verdi.  

İzmir ve Ege Bölgesi'nin uyduda izlenen kanallarından Ege TV, yönetim kurulunun aldığı karar doğrultusunda dün gece itibariyle yayın hayatını noktaladı.

Uzun süredir maddi sıkıntılarla boğuşan kanalın yaklaşık 1 yıldır el değiştireceği de konuşuluyordu.  

Ege TV'nin sahibi Bakioğlu grubunun  Yönetim  Kurulu Başkanı Cem Bakioğlu'nun almış olduğu karar doğrultusunda kanal 23 yıllık kapısına kilit vurdu. Kapanma kararının ardından 40'a yakın kurum çalışanı 1 Mayıs İşçi Bayramı'nda işçi işsiz kaldı.

GEÇEN YIL SATIŞA ÇIKARILMIŞTI

Ege TV'yi 1994 yılında işadamı Selçuk Yaşar'ın telkiniyle aldığını, son 7 yıldır da sürekli satmayı düşündüğünü belirten Bakioğlu, "Medya sektöründen çıkmak istiyorum çünkü yanlış algılanıyor. Ben hiçbir zaman bu televizyonu kendi çıkarlarım için kullanmadım. Ne Ankara'da ne farklı konularda... Ama artık zihnen ve bedenen yoruyor, işlerimi aksatıyor. Bu şehire sağlıkta, eğitimde, medyada elimden geleni yaptım. Bu saatten sonra daha fazla yük almak istemiyorum" demişti

Üye OlÜye Girişi