30 gündür akibeti belirsiz Gülistan Doku'nun yeni görüntüleri ortaya çıktı

 

Tunceli'de (Dersim) 5 Ocak’tan bu yana kendisinden haber alınamayan Gülistan Doku’dan hala iz yok. Sosyal medyada #GülistanDoku30GündürKayıp etiketi ile kampanya başlatıldı.

3.02.2020
Yazı Boyutu:  
Tunceli'de (Dersim) 30 gündür kendisinden haber alınamayan Gülistan Doku’ya ait yeni görüntüler ortaya çıktı. Son görüntülerde Doku’nun Zainal Abrokov ile ayrıldıktan sonra otobüs durağına gittiği görülüyor.

Son olarak Doku’nun bir kafe önünde erkek arkadaşı olduğu belirtilen Zainal Abrokov ile yeni görüntüleri ortaya çıktı.Daha önceki görüntülerde Doku’nun, merkeze bağlı Atatürk Mahallesi’nde bulunan bir kafenin önünde Rus asıllı erkek arkadaşı Zainal Abarokov ile görüştüğü, karşılıklı bir süre konuştuğu ve bir süre sonra tek başına yürüyerek caddeden karşıya geçip minibüse bindiği görülmüştü.

Mezopotamya Ajansı’nın aktardığına göre, Doku’ya ait mobese kameralarına yansıyan yeni görüntülerde ise Abarakov ile ayrıldıktan sonra ellerini önde birleştirip, başı önde bir şekilde otobüs durağına gittiği görülüyor.


Bir süre telefonla konuşan Doku’nun yolcu minibüsüne bindiği anlar da görüntüde yer alıyor.

Jandarma arama çalışmalarını durdurdu

Öte yandan Doku’nun ailesinden alınan bilgilere göre, Uzunçayır Barajı Dinar Köprüsü mevkiinde Jandarma Arama Kurtarma (JAK) ekipleri Gülistan Doku’nun barajda olmadığına dair tutanak yazarak aramalarını durdurduğunu aktardı.

Şu ana kadar şehir dışından 17 farklı ekibin geldiğini dile getiren Doku ailesi, polislerin aynı şekilde Doku’nun barajda olmadığına dair tutanak yazıp gönderdiğini ve aramalarının durdurulması için cevap beklediklerini dile getirdi.

Gülistan Doku'nun akibetiyle kampanya başlatıldı

Öte yandan Diyarbakır Barosu, 30 gündür bulunamayan Doku için bu akşam saat 19.00’da bir hashtag kampanyası başlattı.
Sosyal medyada #GülistanDoku30GündürKayıp etiketi ile Doku’nun akıbeti soruluyor. (Karınca)Üye OlÜye Girişi