30 yıllık Mor Çatı gönüllüsü Feride Yıldırım'ı kaybettik

 

Amansız hastalığa karşı 5,5 yıldır savaşan Mor Çatı'da kadın politikalarının oluşturulmasında büyük emeği geçen Feride Dorothy Yıldırım Güneri, tedavi gördüğü hastanede hayata gözlerini yumdu.

08.05.2020
Yazı Boyutu:  
Mor Çatı Gönüllüsü Uzman Psikolog Feride Dorothy Yıldırım Güneri'nin vefatını Mor Çatı Vakfı, resmi Twitter hesabından  "şiddetle mücadele politikasının oluşturulmasında büyük yer tutan, 30 yıldır Mor Çatı’dan yolu geçen neredeyse her kadının hayatına dokunan ve güçlenmesine vesile olan gönüllümüz Feride Dorothy Yıldırım Güneri’yi kaybettik" açıklamasıyla duyurdu.


Mor Çatı Kadın Sığınağı Vakfı'nda 30 yıldır, mağdur kadınlara ve çocuklarına  gönüllü psikolojik danışmanlık yapan Güneri, görüştüğü kadınların deneyimlerinden yola çıkarak kadına yönelik şiddet, toplumsal cinsiyet eşitliği ve şiddet arasındaki ilişki, erkek şiddetine karşı kadın sığınakları, dayanışma merkezleri, dayanışma politikaları, sağlıksız bir ilişkiden çıkmak için aşılması gereken psikolojik engeller v.b. konularında  konferanslar verdi, panellerde konuştu.

Mor Çatı'nın resmi Facebook hesabından yapılan açıklamada ise vefatı, kadın ve insan hakları savunucuları tarafından üzüntüyle karşılanan Feride Dorothy Yıldırım Güneri'nin salgın koşullarının el verdiği ölçüde layığıyla son yolculuğuna uğurlanacağı, cenaze törenine pandemi koşulları nedeniyle çiçek- çelenk kabul edilmeyeceği bildirildi. (KAZETE)

 


Üye OlÜye Girişi