3,5 yaşındaki çocuğa asit atan saldırgan yakalandı

 

Lüks restoranın oyun alanında 3,5 yaşındaki çocuğa asit atarak iki gözünü kör eden saldırganın çocuğun teyzesinin kocası çıktı

22.10.2015
Yazı Boyutu:  
İstanbul Ataşehir’de Develi Restaurant'ta geçen cumartesi günü 3 yaşındaki çocuğun üzerine oyun alanında asitli madde atılmasıyla ilgili bir kişi gözaltına alındı. Olayın failinin, çocuğun annesi avukat Işıl G.'nin kızkardeşinin kocası C.A. olduğu ortaya çıktı. C.A., "aile içinde aşırı ilgi gösterildiği" için minik Y.K.'ye karşı böyle bir olaya kalkıştığını, çocuğu kıskandığını söylediği belirtildi. Öte yandan olay günü çalışmayan kamera sistemine dışardan bir müdahale yapıldığı tespit edildi.Asayiş Şube Müdürlüğü tarafından yürütülen soruşturmada gözaltına alınan C.A.'nın, olayın ardından Cinayet Büro Amirliği'nde lokanta çalışanları tarafından teşhis edildiği, ancak delil olmadığı için bugüne kadar gözaltına alınmadığı belirtildi.

Polisin gerekli delilleri toplamasının ardından, savcılık talimatıyla C.A. akşam saatlerinde gözaltına alındı.

YOLDA YÜRÜRKEN YAKALANDI

Alınan bilgiye göre, C.A., Asayiş Şube Müdürlüğü'ne bağlı ekipler tarafından akşam saatlerinde Ümraniye Çekmeköy'de yolda yürürken yakalandı. Gözaltına alınan C.A., evinde arama yapıldıktan sonra Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçirildi.

Zanlı, saat 21.25 sıralarında da elleri kelepçeli olarak Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği'ne getirilerek, dedektifler tarafından sorguya alındı.

KISKANDIĞI İÇİN ASİT ATMIŞ

Şüpheli C.A.'nın, ilk ifadesinde, kendisini sorgulayan polislere olayı gerçekleştirdiğini itiraf ettiği öğrenildi. C.A., "aile içinde aşırı ilgi gösterildiği" için minik Y.K.'ye karşı böyle bir olaya kalkıştığını, çocuğu kıskandığını söylediği belirtildi.

C.A.'nın olaydan sonra pişmanlık duyduğunu polislere anlattığı kaydedildi. Sürekli çelişkili ifadeler verdiği öğrenilen C.A.'nın yarın avukat eşliğinde resmi ifadesinin alınacağı açıklandı.

Yetkililer, C.A.'nın sorgusuna devam edildiğini, soruşturmanın çok yönlü sürdüğünü belirtti.

KAMERALARA DIŞARDAN MÜDAHALE

Öte yandan olayla ilgili ilginç bir gelişme yaşandı. Polis olayın meydana geldiği lokantanın güvenlik kamera sistemine dışarıdan bir müdahale yapıldığını tespit etti. Bu gelişme üzerine lokanta yetkililerinin haberi olmadan dışarıdan müdahale ile olay sırasında çekilen görüntülerin silinme ihtimaline karşılık kayıtların kaydedildiği bilgisayar inceleme altına alındı. (RADİKAL)

 Üye OlÜye Girişi