4/C ye geçiş e Danıştay engeli

 

Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu geçici personelin 4/C ye geçiş için 30 günlük süre içinde ilgili kurumlara başvurmasını öngören hükmünün yürütmesinin durdurulmasına yapılan itirazı reddetti

21.01.2011
Yazı Boyutu:  

Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu, 4 Şubat 2010 tarihli 21_hukuk_4_cye_gecise_danistay_engeli.jpgBakanlar Kurulu Kararı nın, TEKEL işçilerinin de aralarında bulunduğu geçici personelin 4/C ye geçiş için 30 günlük süre içinde ilgili kurumlara başvurmasını öngören hükmünün yürütmesinin durdurulmasına yapılan itirazı reddetti.    

Büro Emekçileri Sendikası, Bakanlar Kurulu nun, Kamu Kurum ve Kuruluşlarındaki Geçici Mahiyetteki İşleri Yürütmek Üzere Geçici Personel İstihdamı ve Bu Personele Ödenecek Ücretler Hakkında Karar daki 4/C ye geçiş için 30 günlük süre verildiğini ilişkin düzenlemelerin iptali ve yürütmesinin durdurulması istemiyle Danıştay da dava açmıştı.

Danıştay 12. Dairesi, geçici personelin 4/C ye geçiş için 30 günlük süre içinde ilgili kurumlara başvurmasını öngören hükmün yürütmesini durdurmuştu.

Davalı Başbakanlık, karara itiraz ederek kaldırılmasını istedi.

Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu, Başbakanlığın itirazını reddetti.


Üye OlÜye Girişi