4 yaşındaki çocuk piknikte kayboldu

 

Çocuk kayıplarına dün bir yenisi eklendi

16.06.2014
Yazı Boyutu:  
 
İstanbul Sarıyer'de piknik yapan Çelik Ailesi'nin 4 yaşındaki oğlu Baran Çelik akşam saatlerinde ormanda kayboldu.
 
 
Çocuğu arama çalışmaları devam ediyor. Baran'ın annesi Katibe Çelik, arama kurtarma çalışmalarını gözyaşları içinde izledi.
 
Gündüz saatlerinde ailesi ile birlikte piknik yapmak üzere Sarıyer’de bulunan Belgrad Ormanı KirazlıBend mevkiine giden 4 yaşındaki Baran Çelik, dün saat 16.30 sıralarında ormanda kayboldu. Aile, bir süre ormanlık alanda çocuğu aradı. Ancak bulamayınca paniğe kapılarak çevredeki vatandaşlardan yardım istedi.
 
Baran Çelik’i hiçbir yerde bulamayan vatandaşlar, küçük çocuğun akşam saatlerinde piknik alanına yakın bir mesafede bulunan su havuzuna düştüğünden şüphelendi.
 
Bunun üzerine, önce kendi çabalarıyla havuzda küçük Baran’ı arayan vatandaşlar, daha sonra durumu polis ve itfaiye ekiplerine bildirdi. İtfaiye ekipleri, Baran Çelik’in bulunması için havuzdaki suyu boşalttı.
 
Ancak 1 saatlik çalışma sonunda Baran'ın izine rastlanamadı. Onlarca kişinin küçük çocuğu ormanda arama çalışmaları devam ediyor.
 
ARAMALARDA BABANIN BİLGİSİNE BAŞVURULDU
 
Ormanlık alanda ekipler ve gönüllü vatandaşlar tarafından yapılan aramalar sürerken, Baran Çelik'in babası 31 yaşındaki Mehmet Çelik olay yerine gelen polislere bilgi verdi. AKUT ekipleri de üzüntüye boğulan babaya, küçük Baran hakkında sorular sordu. Öte yandan Baran Çelik'in annesi 33 yaşındaki Katibe Çelik ve diğer aile yakınlarının da ormandaki üzüntülü bekleyişi devam ediyor.
 
KRİZ MASASI KURULDU 
 
Baran Çelik'i kaybolduğu ormanda ekipler saatlerdir  onu ararken, ufak çocuğun  kaybolduğu piknik alanında kriz masası kuruldu. AFAD ve AKUT ekipleri bu kurulan masadan haritalar yardımı ile ormanda bulunan arama kurtarma ekiplerini yönlendirirken,  arama kurtarma çalışmalarına katılmak üzere 50 Çevik Kuvvet polisi  olay yerine geldi.
Yetkililerden alınan bilgiye göre ise toplam 150 kişilik arama kurtarma ekibi ve 17 asker çalışmalara destek veriyor. Gece saatlerinde ormanlık alanda yapılan aramaların daha etkin bir şekilde yürütülmesi için jandarmadan da termal kamera istendi.
 
ÇOCUK AYAKKABISI'NA AİT BİR İZ BULUNDU 
 
Arama çalışmalarının sürdüğü ormanlık alanda sivil vatandaşlar, bir çocuk ayakkabısına ait iz buldu. Bunun üzerine kriz masası bu noktaya profesyonel arama kurtarma ekiplerini yönlendirdi. Harita üzerinden yönlendirilen grupların çalışması sürerken, gruplar tim liderleri koordinesinde arama yapıyor. Bunun yanında akşam saatlerinde Baran Çelik'in düştüğü zannedilen su havuzunda bulunamamasının ardından yakınlarda ki bir gölet de de arama yapılmak istendi. Ancak dalgıçların gece şartlarında dalış yapamaması nedeniyle arama çalışmasının sabah saatlerinde yapılacağı öğrenildi. 
Arama kurtarma çalışmaları devam ediyor. (Hürriyet)
 
 
 
 

Üye OlÜye Girişi