40 ülkeden 'Geleceğin mucitleri' İzmir'de yarışıyor

 

Bilim Kahramanları Derneği'nce düzenlenen First Lego League Open International Turkey turnuva organizasyonunun açılışı, 40 ülkeden 82 takımın katılımı ile Fuar İzmir’de gerçekleşti.

23.05.2019
Yazı Boyutu:  

15.First Lego League (FLL) Turnuvaları'nın uluslararası temsili olan Open International Champions organizasyonunun açılışı, Fuar İzmir’de yapıldı. 

Bilim Kahramanları Derneği'nce gerçekleştirilen 'Uzay Serüveni’ temalı organizasyona 40 ülkeden 82 takım katılıyor. Takımlar tasarladıkları robotlarla 3 gün boyunca çeşitli etkinliklerle kaynaşarak turnuvada maharetlerini sergileyecekler. 

Toplam 800 katılımcıyı ağırlayan organizasyonun açılış töreninde takımlar ülkelerine özgü kıyafetler, yiyecekler ve bayraklarla süsledikleri stantlarında, ziyaretçilere ve diğer yarışmacılara projelerini tanıttı.

TÜRKİYE'DEN 7 TAKIM YARIŞIYOR

Turnuvaya Türkiye’den 7 takım katılıyor. Cihat Kora Anadolu Lisesi ile Karşıyaka’dan özel bir okul takımı beraber İzmir’i temsil edecek. Bu yıl düzenlenen organizasyonda öğrenciler, astronotların uzayın keşfi görevleri sırasında karşılaştıkları fiziksel ve sosyal sorunlara çözüm bulan projeler üreterek, bu sorunlara yönelik proje hazırlama, özdeğerler, robot tasarım-programlama alanlarında yarışacak. 

Etkinliğin son günü 25 Mayıs'ta turnuvada kazanan takımların minik mucitleri ödüllerini alacak. (DHA)

Üye OlÜye Girişi