41 yıl sonra CHP'ye vekillik kazandıran Erol'dan istifa çağrısı

 

Seçimlerden çok önce CHP'nin 41 yıldır milletvekili çıkaramadığı Elazığdan aday gösterilen Gürsel Erol, bir zoru başararak milletvekili seçildikten sonra Kılıçdaroğlu ve genel merkez yönetimini istifaya çağırdı.

25.06.2018
Yazı Boyutu:  
Cumhuriyet Halk Partisi'nin (CHP) 41 yıl sonra Elazığ'dan milletvekili çıkardığı Gürsel Erol, partisinin genel başkanı ve genel merkez yönetimini istifaya davet etti.

Dün yapılan seçimlerde Elazığ'dan milletvekili seçilen CHP'li Gürsel Erol, Twitter'dan yaptığı açıklama ile dikkat çekti.

24 Haziran seçim sonuçlarının partileri açısından tekelleşen bir siyasetin ve yalnızca kendilerini seçmekten başka ülke yönetimi iddiası taşımayan bir anlayışın sonucu olduğunu belirten Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, "Partimizin yaşadığı 24 Haziran seçim sonuçları başarısızlığının sorumlusu bu yönetim anlayışıdır. Mevcut Genel Merkez Yönetimini sıfat ve ünvanları ne olursa olsun bu mağlubiyetin sorumlusu olarak görüyorum ve derhal istifaya davet ediyorum" dedi.

Erol, "Bu çağrımı genel merkez tarafından belirlenen, garanti seçim bölgesinden gelen bir milletvekili olarak değil, Tunceli ve Elazığ’da seçim kazanmış partinin ilkeleri ve etik değerleriyle siyaset yapan bir milletvekili olarak yapıyorum. Partimizin koltuk adamlarına değil, ülkenin yönetimi ile ilgili iddia taşıyan dava adamlarına ihtiyacı vardır" diye konuştu.

BALIKESİR MİLLETVEKİLİ MEHMET TÜM'DEN AÇIKLAMA

Öteyandan Cumhurbaşkanlığı seçimi çalışmaları sırasında CHP'nin adayı Muharrem İnce'nin yanında yer alan Balıkesir milletvekili Mehmet Tüm, yarın CHP Merkez Yürütme Kurulu Toplantısı'nda,  kılıçdaroğlu'nun yerini genç bir partiliye bırakmak  dileğiyle istifasını vereceğini iddia etti.

Ancak Tüm'ün bu iddiası İzmir milletvekili Genel Başkan yardımcısı Tuncay Özkan tarafından yalanlandı. Özkan, Kılıçdaroğlu'nun genel başkanlıktan istifasının söz konusu olmadığını söyledi.Üye OlÜye Girişi