5 dönem başkanlık yaptığı CHP'den ihraç edildi

 

Tunç Soyer ve eşi Neptün Soyer'e yönelik sosyal medyadaki açıklamaları nedeniyle İl Disiplin Kurulu'na sevkedilen SHP ve CHP'nin eski İzmir il Başkanı Kemal Karataş'ın partiden kesin ihracına karar verildi. Karataş, ihraç kararını YSK nezdinde itiraz edecek.

06.09.2019
Yazı Boyutu:  
CHP’de İzmir’de 5 dönem başkanlık yapan Kemal Karataş, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Başkanı Tunç Soyer ile eşi Neptün Soyer'e yönelik sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamalardan dolayı il disiplin kuruluna gönderildi. Bugün il disiplin kurulu üyelerine ifade veren Karataş için karar açıklandı. Kurul, Karataş için kesin ihraç kararı aldı.

CHP İzmir’de bir ilk yaşandı. Daha önce sosyal medya hesabındaki paylaşımlarından dolayı kınama cezası alan Karataş için bugün toplanan il disiplin kurulu üyeleri oy çokluğuyla ihraç edilmesi karar verdi.

KARATAŞ’IN 10 GÜN İÇERİSİNDE İTİRAZ HAKKI BULUNUYOR

Karataş’ın alınan karara 10 gün içerisinde CHP Yüksek Disiplin Kurulu’na itiraz etme hakkı bulunuyor. 

KARATAŞ NE DEMİŞTİ?

Disiplin kurulu çıkışı sonrası gazetecilerin sorularını yanıtlayan Karataş, “O sonraki süreç ancak öyle bir durumda hukuki yolun tümünü kullanacağız. Dünyada hukuk nereye kadar götürüyorsa oraya kadar gideceğiz ama buna gerek kalmayacağını düşünüyoruz” demişti.KARATAŞ 4 AVUKATLA SAVUNMA YAPTI

CHP İzmir İl eski Başkanı Kemal Karataş,  İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ile eşi Neptün Soyer hakkında sosyal medyada yaptığı açıklamalardan dolayı ikinci kez ifade verdi. Kesin ihraç talebiyle disipline sevk edilen Karataş, CHP İzmir il disiplin kurulunda avukatları Senih Özay, Burhan Güneş, İsmail Hakkı Bulunmaz ve Nurkut Çetiner birlikte savunmasını yaptı. Karataş, “Delillerimizi sunduk. Ama bununla ilgili asıl açıklamayı, il disiplin kurulu kararını verdikten sonra avukat arkadaşlarımızla beraber bir basın toplantısı ile teferruatlı şekilde açıklayacağız.  Dünyada hukuk nereye kadar götürüyorsa oraya kadar gideceğiz ama buna gerek kalmayacağını düşünüyoruz” dedi.

KARARDAN SONRA BASIN AÇIKLAMASI YAPACAĞIZ

Yaklaşık 2 saat süren görüşmenin ardından açıklama yapan Karataş, Bugün duruşma günümüzdü. Uzun bir görüşme oldu. Bütün bunları avukatlarımızla birlikte değerlendirdik, anlattık, konuştuk. Delillerimizi sunduk. Ama bununla ilgili asıl açıklamayı, il disiplin kurulu kararını verdikten sonra avukat arkadaşlarımızla beraber bir basın toplantısı ile teferruatlı şekilde açıklayacağız” dedi. (Gündeme Bakış)


Üye OlÜye Girişi