5. Uluslararası Bilişim Hukuku Kurultayı yarın başlıyor

 

“Bilişim Hukuku 5.0” ana teması ile 02-03 Kasım tarihlerinde İzmir Ticaret Odası’nda gerçekleştiriliyor.

01.11.2018
Yazı Boyutu:  

Türkiye Bilişim Derneği (TBD), bilişimin gündemini İzmir’e taşıyor. TBD 2-3 Kasım tarihleri arasında İzmir’de, ‘5’inci Uluslararası Bilişim Hukuku Kurultayı’  düzenleyecek.


 İzmir Ticaret Odası’nda gerçekleştirilecek ‘5’inci Uluslararası Bilişim Hukuku Kurultayı’nın bu yılki ana teması ‘Bilişim Hukuku 5.0’. Kurultayda Türkiye’de bilişim ve hukuk alanında karşılaşılan sorunlar ele alınacak.

 

2010 yılından bu yana düzenlenen Uluslararası Bilişim Hukuku Kurultayı’nda bu yıl panel, seminer ve çalıştaylarda, bilişim sektörünün hukuki gereksinimleriyle uygulama prensipleri ele alınacak. Kurultayda ‘Uygulama Açısından Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (KVKK)’, ‘Blockchain Teknolojisi ve Hukuksal Kullanım Alanları’, ‘Fıntech ve Akıllı Sözleşmeler’, ‘Finans Sektöründe Bot ve Chatbot Kullanımı’, ‘Kitle Fonlama Platformları’, ‘Ico’lar ve Yasal Statüsü’, ‘Bilişim, Teknoloji ve Medya Hukuku’, ‘E-Ticaret ve Internet Hukuku’, ‘Bilişim Suçları ve Bilişim Suçları İle Mücadele’, ‘Bilişim Suçları Danışmanlığı’ ile ‘Bilişim Güvenliği ve Adli Bilişim’ konuları, bilişim hukukçuları, akademisyenleri ve uzmanları tarafından tartışılarak öneriler ortaya konulacak.

 
Üye OlÜye Girişi