5 yaşındaki çocuğa cinsel istismara 29 yıl hapis

 

İstanbul Küçükçekmece'de 5 yaşındaki çocuğa cinsel istismarda bulunmaktan yargılanan Muhammad Vasıf’a ilk duruşmada 29 yıl hapis cezası verildi.

27.08.2019
Yazı Boyutu:  
İstanbul Küçükçekmece’de sokakta oynayan 5 yaşındaki çocuğa cinsel istismarda bulunduğu gerekçesiyle Muhammad Vasıf hakkında Bakırköy’de bulunan İstanbul 13’üncü Ağır Ceza Mahkemesinde açılan davanın ilk duruşması görüldü. Çok sayıda kadın örgütünün takip ettiği duruşmaya, Silivri Cezaevi’nde tutuklu bulunan Pakistan uyruklu Muhammad Vasıf da hazır bulunduruldu. 5 yaşındaki çocuğun avukatlarının da katıldığı duruşma kimlik tespitiyle başladı.

SANIK SAVUNMA YAPMADI

Savunma yapmak için kendisine söz verilen Vasıf, susma hakkını kullanacağını belirterek, savunma yapmadı.

29 YIL CEZA VERİLDİ

Avukatların savunmalarının ardından mahkeme heyeti duruşmaya kısa bir ara verdi. Aranın ardından kararını açıklayan mahkeme heyeti, Vasıf’a “Kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma” ve “Nitelikli cinsel istismar” suçundan 29 yıl hapis cezası verdi.

‘BU SEFER DOĞRU KARAR VERİLDİ’

Dava sonrası kadınlar, adliye önünde açıklama yaptı. İnsan Hakları Derneği Eş Genel Başkanı Eren Keskin, “Yargılama çok çabuk bitti bizim talebimizde buydu. Verilen bu karar umarım diğer mahkemelere örnek olur. Bu sefer doğru bir karar verildi” dedi. (MA/ Fersude)


 

Üye OlÜye Girişi