5 yaşındaki çocuğa tecavüz halkı sokağa döktü

 

İstanbul Küçükçekmece’de 5 yaşındaki kız çocuğu bir ya da iki erkeğin tecavüzüne maruz kaldı. Evin kapısında kanlar içinde baygın bulunan çocuk hastaneye kaldırıldı. Mahalle halkı karakol önünde toplanarak istismarı protesto etti.

23.04.2019
Yazı Boyutu:  
İstanbul Küçükçekmece'de 5 yaşındaki bir kız çocuğunun kimliği henüz belirlenemeyen kişi veya kişilerin tecavüzüne maruz kaldığı ortaya çıktı. Kapılarının önünde baygın halde bulunan çocuk Kanuni Sultan Süleyman Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alındı. Çocuğun yoğun bakımdaki tedavisi devam ediyor. İstismar dün yaşanırken olay bugün mahalle halkı tarafından duyuldu. Yaşananlara tepki gösteren mahalle halkı olayı protesto etmek üzere karakol önünde bir araya geldi. Halk, tepkisini sloganlarla dile getirdi.

İstismar, Küçükçekmece Kanarya Mahallesi'nde dün öğlen sıralarında meydana geldi. İddiaya göre; henüz kimliği belirlenemeyen bir kişi, evinin önünde oyun oynayan 5 yaşındaki bir kız çocuğunu apartman boşluğuna götürerek cinsel istismarda bulundu. Ailesi, çocuğu kanlar içinde kapının önünde bularak hemen hastaneye götürdü. Ameliyata alınan ve yoğun bakımdaki tedavisi süren çocuğun hayati tehlikesinin bulunduğu öğrenildi. Cinsel saldırı olayıyla ilgili iki zanlının arandığı belirtildi

İSTİSMARA MARUZ KALAN ÇOCUK YOĞUN BAKIMDA

Bir mahalle sakini “Dün öğle sıralarında oldu. İnşaatta çalışanların öğle yemeğine gittiği sırada olmuş. Yanında 5 yaşında başka bir çocuk da varmış, ona para vermiş. Çocuk da koşmuş komşulara söylemiş 'orada pislik yapıyorlar' diye. Onlar kaçmışlar. Biz bir kişi biliyoruz ama çocuk annesine iki kişi demiş” dedi.

Cinsel istismara maruz kalan çocuğun amcası Vasfi E. “Çocuk şuan yoğun bakımda, çocuğun babası da hasta, yanında bekliyor” dedi. 

çocuğun babası ise polisin soruşturma başlattığını ancak polislerin elinde bir kamera kaydı olmasına rağmen hiçbir ilerlemenin yaşanmadığını dile getirdi.

Çocuğunun şuan konuşamadığını belirten baba, şunları söyledi:

“Polis ekipleri de bugün yanıma geldi. Bana birinin fotoğrafını göstererek kızıma da göstermemi istedi. Ama benim kızım konuşamıyor. Psikolojisi allak bullaktır. Benim yanıma bile gelmiyor. Korkuyor. Ben nasıl onun yanına gideceğim ve o fotoğrafı göstereceğim. Ya zaten fotoğrafını gösterdikleri kişinin parmak izlerini alsalar o olup olmadığını bilecekler.”


HALK İSTİSMARA KARŞI AYAĞA KALKTI

İstismar haberi üzerine mahalle halkı ise ayağa kalktı. İstismarı protesto eden mahalle halkı için karakol önüne toplandı. Ellerinde pankartlarla polis karakolunun önündeki bekleyişini sürdüren çoğunluğu kadın ve çocuklardan oluşan yüzlerce kişi sık sık “Çocuğa uzanan eller kırılsın”, “Susma sustukça sıra sana gelecek” sloganları attı. (EVRENSEL)

Üye OlÜye Girişi