50 öğrenciye istismar davasına çağrı: Sessiz kalma, çığlığa ses ver

 

Şahmaran Kadın Platformu, Mardin'de 50 öğrenciyi cinsel istismara maruz bırakan okul temizlik görevlisi M.Ş.Y. isimli erkeğin tutuklu yargılandığı davanın duruşmasına çağrı yaparak, "Sessiz kalma, çığlığa ses ver" dedi

17.09.2019
Yazı Boyutu:  
Mardin’in Derik ilçesinde 2017 yılının Mart ayında yaşları 6 ile 12 arasında değişen 50 öğrenciyi cinsel istismara maruz bırakan okul temizlik görevlisi M.Ş.Y. isimli erkeğin tutuklu yargılandığı davanın duruşması bugün (17 Eylül) görülüyor.

Mardin Şahmaran Kadın Platformu, Mardin Adliyesi’nde yapılacak olan davanın takipçisi olduklarını belirterek herkesi davayı takip etmeye çağırdı. Kadınlar, “Sessiz kalma, çığlığa ses ver” dedi.

Neler yaşandı?

Mardin’in Derik İlçesi’ne bağlı Göktaş Köyü’ndeki ilköğretim okulunda eğitim gören bir kız çocuğu, ailesine, okulda temizlik görevlisi olarak çalışan evli ve 3 çocuk babası M.Ş.Y’nin kendisine cinsel istismarda bulunduğunu söyledi. Aile de durumu okul yönetimine bildirdi. Rehber öğretmenin diğer öğrencilerle yaptığı görüşmede, M.Ş.Y’nin çok sayıda çocuğa cinsel istismarda bulunduğu ortaya çıktı.

Olayın Derik Cumhuriyet Başsavcılığı’na bildirilmesi üzerine soruşturma başlatıldı. Pedagog eşliğinde okulda eğitim gören bütün öğrencilerin ifadesi alındı. Öğrencilerden 50’si, değişik zamanlarda M.Ş.Y’nin cinsel istismarına maruz kaldıklarını söyledi. Gözaltına alınan M.Ş.Y, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. (Sendika.org)


Yorumlar

EMİR

19.09.2019
YA NE GÜNLERE GELDİK, İSTANBUL'DA FIKIH DER. YÖNETİCİ VE EĞİTİMCİLERİ (!) ALTI ERKEK ÇOCUĞA ZORLA CİNSEL İSTİSMARDA BULUNDUKLARI İÇİN CEZAEVİNDELER, BENCE BU TÜR SAPIK SUÇLAR İÇİN İDAM CEZASI DERİ GELMELİ...

Üye OlÜye Girişi