7. Antalya Altın Portakal Film Festivali'nin jüri üyeleri açıklandı

 

Türkiye'nin uluslararası nitelikte en büyük film festivali olan Antalya Film Festivali'nin jüri başkanı üyeleri belli oldu.

9.09.2020
Yazı Boyutu:  
Antalya Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, 3 Ekim'de başlayacak ve Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek'in başkanlığında düzenlenecek 7. Antalya Altın Portakal Film Festivali'nin ulusal yarışmalarının jüri üyeleri belli oldu.

Bu yıl Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması'na senarist, oyuncu, yönetmen ve yazar Ercan Kesal başkanlık edecek.

Senarist-gazeteci-yazar-oyuncu Gülse Birsel, senarist ve yönetmen Kıvanç Sezer, oyuncu ve seslendirme sanatçısı Taner Birsel ile gazeteci-yazar-tiyatro eleştirmeni Zeynep Oral jürinin diğer üyeleri olarak ödüllerin sahiplerini belirleyecek.

Ulusal Belgesel Film Yarışması jürisi ise Bingöl Elmas, Köken Ergun ve Kurtuluş Özgen'den oluştu.

Festivalin Ulusal Kısa Metraj Film Yarışması'na seçilen 12 filmi Cemre Ebuzziya, Müge Turan ve Ömür Atay'dan oluşan jüri değerlendirecek.

BÖCEK'İN SAĞLIK DURUMU

Öteyandan coronavirüs testi pozitif çıkması üzerine hastanede tedavi gören ve dün yoğun bakıma alınan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek'in sağlık durumuyla ilgili Belediyenin Twitter hesabından yapılan paylaşımda  Böcek'in sağlı durumunun iyi gittiği belirtildi:

Sosyal medyada asılsız ve çirkin haberler dolaşmaktadır. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Muhittin Böcek’in durumu yoğun bakıma alındıktan sonra daha iyiye gitmekte olup tedavisine devam edilmektedir. En yakın zamanda bizlerle olacaktır. (ABB-Basın)


Üye OlÜye Girişi