7 ay önce açılmıştı, Erdoğan tekrar açtı

 

Toplu açılış töreni kapsamında Erdoğan tarafından açılışı yapılan İHL 7 ay önce açılmıştı

28.05.2015
Yazı Boyutu:  
 
Üsküdar Belediyesi’nin düzenlediği toplu açılış töreni kapsamında Erdoğan tarafından açılışı yapılan imam hatip lisesi 7 ay önce açılmıştı.
 
 
Açılışa doymayan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, aylardır eğitim veren bir okulu şaşaalı bir törenle tekrar öğretime kazandırdığı ortaya çıktı.
 
Önceki gün, “Üsküdar Belediyesi’nin yapımı tamamlanan 12 eserin ve 10 projenin açılış ve temel atma töreni” diye lanse edilen “dev etkinliğin” bir zorlamadan ibaret olduğu anlaşıldı.
 
Erdoğan’ın önceki gün açılışını yaptığı Tenzile Erdoğan Üsküdar Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, daha önce Üsküdar İmam Hatip Lisesi’nin ek binası olarak Kandilli’deki yeni yerine taşınmıştı. 
 
Okulun adı yılbaşından sonra da “Tenzile Erdoğan” olarak lanse edilmeye başlandı.
 
BU RESMİ OLANMIŞ!
 
Birgün Gazetesi’nden Erk Acarer‘in haberine göre; Okul geçen Kasım ayında, 1700 kayıtlı öğrencisi ile eğitime başladı.
 
Açılışı da, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen’in kestiği kurdeleyle gerçekleşti. Aynı okulun ikinci kez Erdoğan tarafından açılması Üsküdar Belediyesi tarafından “bu resmi olanı” şeklinde değerlendirildi.
 
SESSİZCE İSMİ DEĞİŞTİRİLDİ
Üsküdar İHL’den ayrılan okulun eski adı da sessiz sedasız bir şekilde Tenzile Erdoğan Üsküdar Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’ne dönüştürülmüş oldu.
 
Tekrar tekrar açılan okula ilişkin semt sakinleri ve esnaf ise, “Üsküdar Belediyesi zaten bu okulu açmıştı. Hatta açılışı, yeni öğrenim yılına yetişmediği için sonradan yapılmıştı. Kurdelesi kesildi.
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Üsküdar’da açacak başka bir yer bulamadı herhalde. Bu okul uygun görüldü. İkide bir aynı okulun açılması gerçekten de çok tuhaf” değerlendirmesinde bulundu.
 
 

Üye OlÜye Girişi