7 aylık hamile eşi boşadı diye sokakta dövüldü

 

15 yaşında, 15 bin lira başlık parasıyla zorla evlendirilmişti

08.05.2015
Yazı Boyutu:  
 
Adana'da, 15 yaşında, 15 bin lira başlık parasıyla zorla evlendirilen 26 yaşındaki 7 aylık hamile kadın evlendiği günden beri sürekli şiddet gördüğü için boşanınca eşi tarafından yine sokak ortasında darp edildi
 
 
26 yaşındaki Ayşe Demir, 11 yıl önce 15 bin lira başlık parasıyla Şanlıurfa ilçesinde ailesinin zoruyla Halil Demir (35) ile evlendirildi. Evlendikten sonra çift Adana’ya taşındı. İddiaya göre, alkolik olan Halil Demir eşini evlendiği ilk günden bugüne içip içip dövmeye başladı. Bu arada Demir çiftinin 3 kız bir erkek çocuğu oldu. Evliliğin üzerinden yıllar geçmesine rağmen Demir, eşini darp etmeye devam etti.  Önceleri utandığı için eşinin kendisini dövdüğünü kimseye söylemeyen Ayşe Demir, bir yıl önce polis merkezine giderek şikayetçi olup eşinden boşanmak istediğini söyledi. Polisler ise kocaya işlem yaptı. Demir evden uzaklaştırma alırken Ayşe Demir de boşanma davası açtı. Demir uzaklaştırma kararı olmasına rağmen eve gelip Ayşe Demir’i darp etmeye devam etti. Üstelik eve geldiği bir günde Ayşe Demir ile birlikte olunca kadın hamile kaldı. Ayşe Demir hamileliğinin 7. ayına geldiğinde mahkeme  3 gün önce çifti boşadı.
 
SOKAK ORTASINDA DAYAK!
Eşi kendini boşayınca çılgına dönen koca yine alkol alarak mahallede eşini aramaya başladı. Halil Demir, kızı ile birlikte evine doğru giden Ayşe Demir’i sokak ortasında yakaladı. Halil Demir eşine, "Ne oldu beni boşadın rahatladın mı, şimdi huzura kavuştun mu?" diye bağırdı. Ayşe Demir de "Evet, huzura kavuştum. Sen bana 11 yılda bir gün gün yüzü göstermedin" diye karşılık verdi. Bunun üzerine koca 7 aylık hamile eşini, kız çocuğunun yanında darp etti. Koca, kadının karnına tekmeyle yüzüne yumrukla vurup kaçtı. Darp edilen Ayşe Demir polisi arayıp "Boşandığım eşim beni darp etti, hamileyim karnım ağrıyor" diye ihbarda bulundu.
Polis hemen sağlık görevlilerini aradı. Görevliler kadını ambulansla Adana Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırdı. Kadının bebeğinin ve kendi sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi. Kadın, kendisini görüntüleyen basın mensuplarını görünce yüzünü kapattı.
İHA
 
 

Üye OlÜye Girişi