70 yaşındaki hastaya Covid-19 tedavisi için 1,1 milyon dolarlık fatura

 

62 gün boyunca hastanede kalarak COVID-19 hastalığını en uzun sürede atlatan 70 yaşındaki Michael Flor'un tedavisi için 1 milyon 122 bin 501 dolar karşılığı 181 sayfalık fatura kesildi.

14.06.2020
Yazı Boyutu:  
Michael Flor, 62 gün boyunca İsveç Issaquah hastanesinde koronavirüs ile savaştı. Sağlık çalışanları geçen ay Corona virüs tedavisi tamamlanan Michael Flor'u hastaneden alkışlarla uğurladı. 

Seattle Times köşe yazarı Danny Westneat dün yayımlanan makalesinde, iyileşerek hastaneden tekerlekli sandalye ile taburcu edilen  COVID-19 hastası Michael Flor  için "Şimdi ona milyon dolarlık bebek de diyebilirler" ifadesine yer verdi. Çünkü Flor için 62 gün süren tedavisi karşılığında hastane tamı tamına 1 milyon 122 bin 501 dolar 4 cent'lik fatura çıkarmıştı.  Danny Westneat , faturalar toplamının bir kita kalınlığında 181 sayfadan oluştuğunu dikkati çekti.


Foto: Ramon Dompor / Seattle Times

İsveç'in en uzun süreli corona virüs tedavisi gören hastası olarak tarihe geçen 70 yaşındaki Flor, tedavi  sonrası Batı Seattle'deki evinde hızlı şekilde iyileşirken, Flor'un eşi, geçen gün sağlık hizmetleri Odyssey'den gelen faturayı gördüklerinde Flor'un Corona'dan değil ama neredeyse kalpten gideceğini söyledi.

Ancak Michael Flor'un  Medicare de dahil olmak üzere sigortası olduğundan, milyon dolarlık faturanın büyük çoğunluğunu ödemek zorunda kalmayacağı,  Aslında farklı bir hastalığı olmayan sadece  COVID-19 pandemisi nedeniyle tedavi gördüğü için Flor'un tedavi için kesilen fatura için tek bir cent bile ödemek zorunda kalmayacağı ifade ediliyor. ( Kazete)

Üye OlÜye Girişi