70'lik dede mal paylaşımı yüzünden boşandığı eşini öldürdü

 

İzmir'in Ödemiş ilçesinde, 73 yaşındaki Osman Bayrakdar, boşandığı 70 yaşındaki eşini cadde ortasında üç el kurşunla vurdu

15.06.2016
Yazı Boyutu:  
Atatürk mahallesinde yaşayan üç çocuk babası Osman Bayrakdar, kendisi gibi uzun yıllar Almanya’da çalıştıktan sonra emekli olan eşi Abide Demirli’den üç ay önce boşandı.

İddiaya göre, ikili arasında boşanmanın ardından gayrimenkullerin paylaşımı konusunda anlaşmazlık çıktı. Bayrakdar, bugün saat 10.30 sıralarında Namık Kemal Caddesi’nde bisikletle giderken boşandığı eşi Demirli’ye rastladı. Elinde poşetlerle alışverişten dönen Demirli, eski eşini görünce panikle kaçarak yakındaki bir inşaata sağınmak istedi. Ancak, bu sırada Bayrakdar, belinden çıkardığı tabancasını ateşleyerek Demirli’ye arka arkaya ateş etti.

İkisi boynuna, biri kalbine isabet eden üç kurşunla kanlar içinde yere yığılan Demirli olay yerinde yaşamını yitirdi. Demirli’nin cesedi savcı ve polisin olay yerindeki incelemeleninin ardından otopsi için İzmir Adli Tıp Kurumu Morgu’na kaldırıldı. Polis, olayın ardından kaçan Bayrakdar’ı cinayeti işlediği tabancayla yakalayıp gözaltına aldı. (DHA)
Üye OlÜye Girişi