ABD'de  kamyonetli saldırıda ölü sayısı 8'e çıktı

 

ABD'nin New York şehrinin Manhattan semtinde bir sürücü, kamyonetini bisikletlilerin üzerine sürdü. Çok sayıda kişiyi ezen sürücü daha sonra aracından inip insanlara ateş açtı.

31.10.2017
Yazı Boyutu:  
ABD'nin New York şehrinin Manhattan semtinde bir sürücü, kamyonetini bisikletlilerin üzerine sürdü. Çok sayıda kişiyi ezen sürücü daha sonra aracından inip insanlara ateş açtı. ABD medyası 8 kişinin öldüğünü, 12 kişinin de yaralandığını duyurdu. Saldırganın gözaltına alındığını öğrenildi.

AB'de kamyonetli saldırı

New York'ta Dünya Ticaret Merkezi yakınlarında silah sesleri duyuldu. Olay yerine ambulans ve polis ekipleri gönderildi ve polis bölgeyi kordon altına aldı. 

Bir kamyonet sürücüsü aracını bisiklet yolundaki insanların üzerine sürdü. Çok sayıda kişiyi ezen sürücü, daha sonra acından indi ve insanlara ateş açmaya başladı.

ABD_de_saldiri

Terör saldırısı olduğu düşünülen olayda, ilk bilgilere göre 6 kişi öldü, 4 kişi de yaralandı. Saldırganın gözaltına alındığı öğrenildi.
New York Daily News'e konuşan 45 yaşındaki Frank Brito, "İki kamyonun çarpıştığını ve birinden mavi eşofmanlı tıknaz bir adamın inerek, birisini kovaladığını" anlattı. Brito, şahsın 5 ya da 6 el ateş açtığını söyledi.

New York'ta Dünya Ticaret Merkezi yakınlarında terör saldırısı düzenlendi. New York Belediye Başkanı olayda sekiz kişinin öldüğünü ve 12 kişinin yaralandığını bildirdi. Gözaltına alınan saldırganın 29 yaşında bir erkek olduğu ve hastanede bulunduğu belirtildi.New York Belediye Başkanı Bill de Blasio, saldırıda sekiz kişinin öldüğünü ve 12 kişinin yaralandığını duyurdu.

Blasio, saldırının terörle bağlantılı olduğunu ve konu hakkında ABD başkanı Donald Trump'a bilgi verildiğini aktardı. 
New York Valisi Andrew Cuomopolis, olayı "uzun namlulu silahlarla sivillere yönelik gerçekleştirilen bir terör saldırısı" olarak nitelendirerek, saldırıyı bir kişinin düzenlediğini söyledi. Coumopolis, ABD’de güvenlik önlemlerinin arttırılacağını sözlerine ekledi. 
New York Polis Departmanı, gözaltına alınan saldırganın 29 yaşında bir erkek olduğunu ve şu anda ismi açıklanmayan bir hastanede tutulduğunu bildirdi. 

Görgü tanıkları, New York'un aşağı Manhattan bölgesinde bulunan ünlü liselerinden Stuyvesant Lisesi yakınlarında silah sesleri duyduklarını, bir saldırganın kamyonetiyle okulun yanındaki bisiklet yoluna tersten girdiğini, daha sonra aracından inerek çevreye ateş açtığını söyledi.

Saldırganın kullandığı kamyonetin kiralık olduğu ortaya çıktı. 

(Fotoğraflar: Twitter/ Kemal Sayın-ekran görüntüsü)

Üye OlÜye Girişi