Acil iniş yaparken yanan uçakta 2'si çocuk 13 kşi öldü

 

Rus havayolu şirketi Aeroflot uçağı Şeremetyevo Havalimanı’na acil iniş yaparken alev aldı. Kazada 2'si çocuk 13 kişi öldü.

05.05.2019
Yazı Boyutu:  
Moskova-Murmansk seferini yapan Rus havayolu şirketi Aeroflot’a ait yolcu uçağının, Şeremetyevo Havalimanı’na acil iniş yaptığı sırada alev alarak yanmaya başladığı bildirildi. Rusya Soruşturma Komitesi Sözcüsü Svetlana Petrenko, 2’si çocuk 13 kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı.

Rus havacılık ajansı Rosaviatsiya’dan Sputnik’e konuşan bir kaynak, Moskova-Murmansk seferini yapan Aeroflot’a ait Superjet-100 modeli yolcu uçağının, havada yaşanan bir sorun nedeniyle Şeremetyevo Havalimanı’na acil iniş yaptığını, iniş sırasında uçağın alev alarak yanmaya başladığını belirtti.

Uçak havalandıktan bir süre sonra mürettebatın iletişim sorunu olduğunu bildirerek Şeremetyevo’ya dönüş izni istediğini aktaran kaynak, hava aracının inişini zor hava koşullarında gerçekleştirdiğini ve ancak ikinci denemede inmeyi başardığını kaydetti.

Uçakta 73 yolcu ve 5 mürettebat bulunuyordu

Rusya Soruşturma Komitesi basın dairesinden ilk yapılan açıklamada, yolcu uçağının Şeremetyevo Havalimanı’nda yanması sonucu 1 kişinin hayatını kaybettiği, 4 kişinin de yaralandığı aktarılmıştı. Ancak daha sonra Komite Sözcüsü Svetlana Petrenko, uçağının sert iniş yapması sonucu 2’si çocuk 13 kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı.

Rus basınına konuşan Petrenko, “Şu anda soruşturma makamı, aralarında 2 çocuğun da bulunduğu 13 kişinin hayatını kaybettiği bilgisine sahip” ifadelerini kullandı.

Kaza ile ilgili farkı alternatiflerin üzerinde durulduğunu belirten sözcü, “Ancak kazanın nedenleri ve ayrıntıları ile ilgili kesin sonuçlara, soruşturma makamı tarafından elde edilen tüm veriler her yönüyle incelendikten sonra varılacak” dedi. (Sputnik)

Üye OlÜye Girişi