Adana'da Domuz Gribi üç can aldı

 

Adana'da H1N1 virüsü (Domuz Gribi) şüphesiyle tedavi gören 3 kişi yaşamını yitirdi

02.01.2016
Yazı Boyutu:  

Adana'da geçtiğimiz hafta domuz gribi şüphesiyle tedavi altına alınan Türk vatandaşı 4 aylık hamile L.B. ile 2 Suriyeli hayatını kaybetti.

 Adana'da H1N1 virüsü (domuz gribi) şüphesiyle tedavi altına alınan 2'si Suriyeli 3 kişi hayatını kaybetti. Adana Valisi Mustafa Büyük, ölen 3 kişiden alınan numunelerin incelendiğini, şu anda kesin olarak domuz gribi denilemeyeceğini söyledi.


DOMUZ GRİBİ ŞÜPHESİYLE YATIŞLARI YAPILMIŞTI

Adana'daki Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne geçen hafta yüksek ateş şikayetiyle 45 hasta acil servise başvurdu. Yapılan kontrollerde, hastalardan 6'sının domuz gribi taşıdığı şüphesi ile yatışı yapıldı. Hastanenin, İntaniye servisinde özel birimler oluşturuldu. Ayrıca 112 Acil Servis'ten acil hasta kabulü de durduruldu.

3 KİŞİ YAŞAMINI YİTİRDİ

Domuz gribi şüphesiyle tedavi edilen Türk vatandaşı 4 aylık hamile L.B. ile 2 Suriyeli, hayatını kaybetti. Ölen 3 kişiden alınan örnekler de incelenmek üzere Ankara Refik Saydam Hıfzıssıhha Merkezi Başkanlığı'na gönderildi. Bu arada hastanenin acil servisinde görev yapan personel de maske kullanmaya başladı.

"KESİN DOMUZ GRİBİ DENİLEMEZ"

Adana Valisi Mustafa Büyük, ölen 3 kişiden alınan örneklerin incelendiğini şuanda ölüm nedenleri için domuz gribi denilemeyeceğini söyledi. Ölenlerin domuz gribi şüphesiyle tedavi edildiğini ancak başka hastalıkların da tetiklenmiş olabileceğini kaydeden Vali Büyük, "Raporlar çıktıktan sonra kesinleşecek. Şuanda grip vakalarının yaygın olması nedeniyle hastanelerde titiz bir çalışma yürütülüyor" dedi.

Üye OlÜye Girişi