Adı CHP ile anılıyordu şimdi Akşener'in partisinde

 

Muhtemelen kasım ayında kuruluş dilekçisi verilecek olan yeni partinin lideri Akşener, kurucular kurulunun bir bölününü açıkladı.

27.09.2017
Yazı Boyutu:  
MHP'nin AKP ile uzlaşmacı politikalarına bayrak açan eski İçişleri Bakanı ve Meclis Baykan Vekili  Meral Akşener kurma aşamasında oldukları partisinin kurucular kurulunun bir bölümünü bugün basın toplantısıyla açıkladı. 

Açıklanan isimler arasında 2014 yerel seçimlerinde adı CHP İstanbul  Kadıköy Belediye Başkan adayları arasında geçen Aşık Veysel'in torunu iş kadını Çiğdem Özer'in de yer alması dikkati  çekti.

ŞİMDİLİK YÖNETİMDE 4 KADINMeral Akşener İstanbul’da düzenlediği basın açıklamasında şunları dile getirdi:

"Her kesimden her yörenden ilgi duyuyoruz. Partimiz Türkiye’nin partisi olarak doğuyor. Sorun çözücü bir parti olarak doğuyoruz. Kurucular kurulunun bir bölümünü sizlerle paylaşmak istiyorum;

Büyükelçi Ahmet Erozan, Eski Bakan Aydın Tümen, hukuk mezunu ev kadını Berna Sukas, Adana Milletvekili Cevher Cevheri, Aşık Veysel’in torunu işkadını Çiğdem Özer, Elif Gökdemir, 15 Temmuz gazisi Fatih Eryılmaz, eğitim ataşesi Erdoğan Bozdemir, İşkadını Fulya Yasemin, Üstdüzey Yönetici Hatice Bilici, iki gözünü terörle mücadele sırasında kaybetmiş Gazi Hüseyin Özlük, Bingöl Milletvekili Kazım Ataoğlu, Mühendis Orhun Ertürkmen, Eski Bakan Suat Çağlayan, Üstdüzey Yönetici Taylan Yıldız, Büyükelçi Tugay Uluçevik, Üstdüzey Yönetici Ersagun Yücel, Avukat Nafi Özgür."

 

Üye OlÜye Girişi