Adnan Oktar'a 1000 yılı aşkın hapis cezası

 

Adnan Oktar suç örgütü davasında, 236 sanıkla ilgili karar açıklandı.

11.01.2021
Yazı Boyutu:  
Adnan Oktar grubuna yönelik 78'i tutuklu 236 sanığın yargılandığı davanın karar duruşması İstanbul 30. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Silivri Ceza ve İnfaz Kurumları Yerleşkesi'nin karşısındaki duruşma salonlarında yapıldı.

Adnan Oktar, "cinsel saldırı, çocuğun cinsel istismarı, kişisel verilerin kaydedilmesi, şiddet kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma, siyasal ve askeri casusluk suçuna teşebbüs, nitelikli dolandırıcılık ve kaçakçılık" gibi çok sayıda suçtan 1075 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Adnan Oktar grubuna yönelik 78'i tutuklu 236 sanığın yargılandığı davanın karar duruşması İstanbul 30. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Silivri Ceza ve İnfaz Kurumları Yerleşkesi'nin karşısındaki duruşma salonlarında yapıldı. Yargılamaya 17 Eylül 2019 tarihinde başlayan mahkeme heyeti, son celsede kararını açıklamak üzere duruşmayı bugün görülmek üzere ertelemişti.

Mahkeme kararında tutuklu sanık Adnan Oktar'ı birden fazla suçtan 1075 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırdı. Oktar'a verilen cezalar için "cinsel saldırı, çocuğun cinsel istismarı, kişisel verilerin kaydedilmesi, şiddet kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma, siyasal ve askeri casusluk suçuna teşebbüs, nitelikli dolandırıcılık ve kaçakçılık" gibi çok sayıda gerekçe gösterildi.

Antalya gençliğinden Boğaziçi’yle dayanışma eylemi: ‘Aktör değil, rektör istiyoruz!
Boğaziçi Üniversitesi’ndeki kayyum rektör atamasına karşı bir açıklama yapan Antalya Gençlik Dayanışması, “Kayyum rektörleri asla kabul etmeyeceğimizi haykırıyor ve demokratik bir üniversite için mücadelesini sürdüren bütün arkadaşlarımıza dayanışmamızı iletiyoruz” dedi.


Üye OlÜye Girişi