'Ahlak bekçiliğine' tepki gösterdi, canlı yayında soyundu

 

Fransız çevre bakanının istifa ettiği kanalda, oyuncu Constance Pittard canlı yayında üzerindekileri çıkararak programa devam etti: Ahlak bekçilerine meydan okumalıyız!

31.08.2018
Yazı Boyutu:  
 Fransız Çevre Bakanı Nicolas Hulot’nun salı sabahı canlı yayında istifa ettiği France Inter devlet radyosunun aynı gün öğleden sonraki canlı yayınında, tiyatro oyuncusu ve komedyen Constance Pittard kıyafetlerini çıkardı. Sutyenini de çıkararak üstsüz kalan oyuncu yayına bu şekilde devam etti.


‘MEYDAN OKUMALIYIZ!’

‘Constance’ın Köşesi’ adıyla canlı yayınlanan bölümde, Constance Pittard, ‘tutuculuk ve ahlak bekçiliğine’ne dikkat çekip, pazar gününün ‘Dünya Üstsüz Günü’ olduğunu hatırlattı. Pittard, bu günün, kadınların bebeklerini kamusal alanlarda emzirdiğinde ya da plajda üstsüz güneşlendiğinde ‘skandallar’ yaratılan Fransa’da nefretle karşılandığını söyledi ve sürekli kadınların ‘memeleri ve sutyenleri’ hakkında konuşulmasına tepki gösterdi ve şunları söyleyerek üzerindekileri çıkardı: “Cildimize hava aldırdığımız için sapkın olduğumuzu söyleyen halbuki tek sorunları bir taraflarıyla olan ahlak bekçilerine meydan okumalıyız!”

Fransız Çevre Bakanı Nicolas Hulot ise aynı radyo kanalında, lobilerin iktidardaki varlığını ve küresel ısınmayla mücadele için alınması gereken önlemler konusunda yetersiz kalındığını sebep göstererek görevini bıraktığını açıklamıştı. (DUVAR)


Üye OlÜye Girişi