AK Parti'den içki açılımına 'Hadi Len!'

 

AK Parti, Çanakkale’deki billboardlara içki fotoğraflı seçim afişleri astı.

22.03.2014
Yazı Boyutu:  
 
 
AKP Çanakkale’deki bilboardlara içki fotoğraflı seçim afişleri astı.  AKP'nin içki açılımı yansıtan afişleri ise Çanakkaleliler tarafından inandırıcı bulunmadı. Bazı kişiler afişin üzerine "Hadi Len!" yazarak afişleri kandırmaca olarak nitelediler.
 
 
Çanakkale Kordon boyundaki, aralarında 6-7 metre mesafe bulunan bilboardlardan birinde, “Belediye çalışacak Çanakkale kazanacak, kimsenin özgürlüğünü sınırlamadık. Çanakkale kazanacak yazan ve bir meyhanede içki içen üç kişinin fotoğrafı bulunan afişe yer verildi. Bu afişin üzerine ise bazı kişiler tarafından, “Haddi Len yazıldı.


İçkili bir mekanda oynayanların fotoğrafının yer aldığı diğer afişte ise içkili yerlerin arttığına vurgu yapılıp, “Gökçeada’da 14 olan içkili yerler ruhsatını AK Belediye 44’e çıkardı" ibaresi dikkati çekti. 
 
Bu afişin üzerine de bazı kişilerin “Hadi len", “Adamsın" ve “22.00’den sonra alkolü nereden alacağız usta?" yazdıkları dikkati çekti.
 
 Ak Parti Çanakkale İl Başkanı Muzaffer Kutlu, seçim afişlerini reklam ajanslarına yaptırdıklarını söyledi. Kutlu, "Bu görsel benim ve il başkanlığının onayı olmadan billboardlarda yer almıştır. Kimin yaptığını araştırıyoruz" dedi..
 
Bilindiği gibi AKP'nin İzmir Belediye Başkanı Binali Yıldırım ise 15 martta yaptığı açıklamada "Kordon’da rakısını içen, balığını yiyen hemşehrilerimin kokudan burnunu tutmaması için çalışacak, orayı tertemiz hale getireceğim" demişti.
 
Başbakan Erdoğan da, partisinin İzmir mitingin de 12 yıllık iktidarları boyunca kimsenin öze hayatına kardışmadıklarını iddia etmişti. (DHA)
 
 
 

Üye OlÜye Girişi