'Akil' Oran'ın CHP'li yeğeninden T.C. eylemi

 

Çeşme 23 Nisan'da T.C.'li dövizlerle yürüyüşün Baskın Oran'ın yeğeni organize etti

27.04.2013
Yazı Boyutu:  

 

Türkiye'nin ünlü turistik kentlerinden İzmir'in Çeşme ilçesinde Çeşme'de 23 Nisan törenlerinde büyük yankı uyandıran  yurttaşın  T.C. pankartlı eylemini Çeşme Belediyesi'nin CHP'li Meclis Üyesi ve Akil insan Baskın Oran'ın yeğeni matbaacı Ekrem Oran'ın organize ettiği belirlendi.
 
 
İlçeki 23 nisan törenleri  sırasında  yüzlerce yurttaşı T.C. yazan dövizlerle yürümesini sağlayan Ziraat Bankası önündeki eylemi amfitiyatrodaki törenler sırasında da devam ettiren Ekrem Oran'ın T.C. dövizlerini tören başlamadan önce partili Belediye Başkanı Faik tütüncüğlu'na  bile haber vermeden yurttaşlara dağıttı Amfitiyatrodaki gösteriler sırasında yüzlerce kişi T.C. yazan dövizleri elleriyle havaya kaldırıp,  bazı devlet kurumlarından Hükümetin T.C. ibareli tabelaları kaldırmasına tepkisini gösterdi.
 
EKREM ORAN: TC. ŞEMSİYE ATINDA OLMAMIZI KİMSE DEĞİŞTİREMEZ
 
Geçtiğimiz günlerde İzmir'de bazı ilçelerde  yaptığı toplantılar sırasında  söylemleri sert tepkiyle karşılanan Akil İnsanlar Heyeti'nin Ege Bölgesi üyesi siyaset bilimci Prof.Dr. Baskın Oran'ın yeğeni olan CHP'li Meclis üyesi Ekrem Oran, "Son haftalarda gündeme gelen ulus devletin kaldırılması ve T.C. logoların resmi makamlardan kaldırılmasına karşı protesto etmek için bunu planladık. 6 bin adet T.C. yazan döviz dağıttık. AKP’liler dahil her görüşten CHP'den ve MHP'lilerle birlikte AKP’ye uyarı yaptık. Bir mesaj verdik. Biz 1920'de T.C.'de birleştik. Bugün de T.C. şemsiyesi altındayız. Bunu kimse değiştiremez" dedi.
 
Baskın Oran, 10 gün önce İzmir'de yaptığı konuşmada, özerklik ve ulus devlet hakkındaki sözleri büyük tepki çekmiş; Ekrem Oran ise amcasının görüşlerine katılmadığını açıklamıştı.
 
 
 
 
 
 

Üye OlÜye Girişi