AKP 316 imza ile Erdoğan'ı aday gösterdi

 

AKP Genel Kurlu 316 imza ile Recep Tayyip Erdoğan'ın yeniden cumhurbaşkanlığı adaylığı için karar aldı.

03.05.2018
Yazı Boyutu:  
Başbakan Binali Yıldırım başkanlığında toplanan AKP, 316 imza ile Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın cumhurbaşkanlığı adaylığı için karar aldı. Kararı Başbakan Yıldırım kapalı grup toplantısının ardından ilan etti.

Başbakan Binali Yıldırım'ın konuşmasından satır başları şöyle;

"Son başbakan olarak ülkem ve milletin adına hepinize çok teşekkür ediyorum"

"Bugünlere kolay gelmedik. Büyük zorlukları aşarak geldik. İhanetler gördük. Kalleşlikler gördük, engelleri aştık, Cumhurbaşkanımızın şahsında ülkemize saldırdılar. Her daim yanında yer alarak saldırılara karşı koyduk, Bayrağımıza ezanımıza sahip çıktık. Türkiye için yaptığımız hizmetlerin yok olmasına izin vermedik, terörle başaramadıklarını ekonomik terörle başarmak istediler, ancak başaramadılar, başaramayacaklar. Bir gece ansızın toplanıyorlar, Türkiye'nin notunu düşürüyolar, not düşürürken de gerekçelere bakıyorsunuz, ipe sapa gelmez, gerçeklerle uyuşmayan seçim sürecinde AK Parti'ye nasıl zarar verebiliriz, onun düşüncesi içindeler. Kredi derecelendirme kuruluşları sizin notlarınızın bizim gözümüzde bir kıymeti yoktur"

"7 BİN 329 ADAY BAŞVURU YAPTI"

"AK Parti teşkilatları muazzam bir heyecanla Haziran seçimlerine giriyor, şu ana kadar 7 bin 329 aday adayı başvuru yaptı, bu bir rekordur, 5 bin 997 erkek, 1332 kadın, 498 engelli, 486 genç kardeşimiz başvuruda bulundu. Başvuru yapmayan milletvekili sayımız 23'tür. Arkadaşlarımızın tamamı adaylarımız gibi çalışacağına söz vermiştir"

Üye OlÜye Girişi