AKP adayı Zeybekçi'den Zübeyde Hanım'a 'mütevazı anne' ziyareti

 

Cumhur İttifakı'nın İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı AKP'li Zeybekçi, Karşıyaka'da kabrini ziyaret ettiği Zübeyde Hanım'ın muhteşem bir lideri yetiştiren mütevazı Türk annelerinin timsali olduğunu belirtti.

14.01.2019
Yazı Boyutu:  
Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün annesi Zübeyde Hanım, vefatının 96'ncı yılında AKP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Nihat Zeybekçi tarafından kabri başında anıldı.Karşıyaka Halk Eğitim Merkezi'ni ziyaret eden Zeybekci, kurslarda eğitim gören kadınlarla kırmızı karanfil dağıttı. Zeybekci'ye, AKP Karşıyaka Belediye Başkan adayı Ayda Maç ve AKP'liler eşlik etti. Halk Eğitim Merkezi'nin ardından Zübeyde Hanım'ın anıt mezarını ziyaret eden Zeybekci, Zübeyde Hanım'ın mütevazı Türk annelerinin timsali olduğunu dile getiren Zeybekci, şunları söyledi:

"Bir dünya lideri, bir yüzyılın liderinin annesinin yaşantısı da öyle olmuştur. Muhteşem bir lideri eğiten ve yetiştiren Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün eğitimiyle ilgili en çok fedakarlıkta bulunanlardan biridir. Hangi okula gideceği ile ilgili bile mücadele etmiştir. Ülkemizin, vatanımızın anneleri de öyledir. Çocuklarının eğitimiyle ve onların başarılarıyla gurur duyarken arka planda tebessümle onları seyretmek gurur kaynağıdır.

Merhume, 1923 yılındaki vefatı sonrasında da eminim Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün başarılarıyla ve Türkiye Cumhuriyeti'nin muasır medeniyet yolculuğundaki performansıyla da gurur duymuştur. Zübeyde Hanımı 96'ncı ölüm yıl dönümünde rahmet, minnet ve şükran ile anıyoruz. Mekanı cennet olsun. Rabbim evlatlarıyla cennette kavuştursun."


Üye OlÜye Girişi