AKP-MHP'lilerin Termik Santral Yasası'nı AKP'li Cumhurbaşkanından veto

 

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, partisinin MYK toplantısı sonrasında yaptığı açıklamada, "Termik santrallerin bacalarına filtre takılmasının 25 yıl edtelem birkaç sene daha süre tanınmasını içeren yasa teklifi Cumhurbaşkanımız tarafından veto edilmiştir" dedi.

02.12.2019
Yazı Boyutu:  
AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ardından yasa teklifine kabul oyu veren bazı AK Partili vekillerin 'teşekkür' mesajları dikkat çekti.

Ömer Çelik, partisinin MYK toplantısı sonrasında yaptığı açıklamada; Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, filtresiz termik santrallere mevzuata uyum için 2.5 yıl daha süre veren torba yasanın 50. maddesini veto ettiğini duyurmuştu.

Vetonun ardından açıklama yapan bazı AK Partili vekiller, sosyal medyadan Erdoğan’a yönelik teşekkür mesajları paylaştı. Mesajları paylaşan vekillerden AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal söz konusu oylamaya katılmazken diğer Kahramanmaraş vekilleri Mehmet Cihat Sezal ve Mehmet Cihat Özdemir ise 'kabul' oyu vermişti.


Cumhurbaşkanımız Sn. önce sağlık, önce insan diyerek Afşin-Elbistan Termik Santralleri'nin bacalarına filtre takılmasını erteleyen düzenlemeyi veto etti. Cumhurbaşkanımıza tüm Kahramanmaraşlılar adına şükranlarımızı sunuyorum.
1,5 B
770
4,1 B
Bu anlamlı karardan ötürü Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a tüm Kahramanmaraşlılar olarak şükranlarımızı sunuyoruz. Kararın şehrimizdeki Milli Mücadele bilincine derin katkılar sağlayacağına inanıyor, hayırlı olmasını diliyorum.
5
65
342

Sevgili , Akp genel başkanı termik santrallere filtre takılması zorunluluğunu 2.5 yıl erteleyen düzenlemeyi veto etmiş! Hemen Akp genel başkanının bu yaptığını eleştirecek bir haber falan yapmalısınız. Metrolar duracak,konutlar elektriksiz kalacak! Cesaretiniz var mı?

Akp genel başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın termik santral yasasını, cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan veto etti iyi mi... Konunun istişareyle çözümü için Recep Tayyip Erdoğan’ın Recep Tayyip Erdoğan’ı saraya çağırması bekleniyor :))
217
1,4 B
7,8 BÜye OlÜye Girişi