AKP'li eski Erdemli Belediye Başkanı zimmetten tutuklandı

 

Mersin’in Erdemli ilçesinin 2004-2009 yılları arasında AK Partiden belediye başkanlığı yapan Musa Mutlu, tutuklanarak cezaevine gönderildi.

14.12.2019
Yazı Boyutu:  
Erdemli eski Belediye Başkanı Musa Mutlu’nun 2009 yılında yapılan ve tam 141 gün süren müfettiş incelemesinde zimmet suçu saptanmış ve hazırlanan dosya Cumhuriyet Başsavcılığı’na gönderilmişti.

Başlatılan soruşturma kapsamında 2004-2009 yılları arasında belediye başkanlığı yapan AK Partili Musa Mutlu ve mevcut tahsilat şefi H.A.’nın da aralarında bulunduğu 8 kişi gözaltına alınmıştı. Nöbetçi mahkemeye sevk edilen Musa Mutlu ile H.A., ‘zimmet’ iddiasıyla tutuklanmıştı.

Bir süre cezaevinde tutulan Mutlu, daha sonra tutuksuz yargılanmak üzere tahliye edilmişti. Dava sonuçlanmış ve zimmet suçlamasıyla Musa Mutlu 10 yıl hapis cezası almıştı.

Davanın ardından Musa Mutlu tarafından yapılan itirazın da sonuçlandığı bildirildi. Kararı onaylayan üst Mahkeme, Mutlu’nun tutuklanmasına hükmetti.

Kararın ardından emniyet güçleri tarafından teslim alınan Mutlu’nun cezaevine gönderildiği ifade edildi. (Efsa Aklan/ Mersinradikal)


Üye OlÜye Girişi