AKP'li üyeler, kendi kadın adayları yerine CHP'nin kadın adayını Başkan vekili seçti

 

Ardahan'da Göle ilçesinin Belediye Meclisi yeni dönem Başkanvekili seçiminde AKP'li eski Başkan Vekili Nermin Baş'ın yerine AKP'li üyelerin de desteğiyle CHP adayı emekli öğretmen Muazzez Kılıç seçildi.

11.04.2021
Yazı Boyutu:  
Üç dönem AKP'nin Göle İlçe Teşkilatı başkanlığını yaptıktan sonra ve 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde aynı partiden Belediye Başkanı seçilen İlhan Gültekin Meclisi Başkanvekilliğini CHP'ye kaptırdı.  Geçtiğimiz günlerde Göle Belediye Meclisi'nde yeni dönem için başkan vekili ve katip seçimleri yapıldı. Geçen dönemki AKP'li Meclis Başkanvekili Nermin Baş ile CHP'den de emekli Öğretmen Muazzez Kılıç başkan vekilliğine aday oldular.

Belediye Başkanı İlhan Gültekin ile birlikte 5 AKP'li 3 CHP'li ve 2 Demokrat Partili 10 üyeden oluşan Meclis'te başkan vekilliği için yapılan oylamaya DP'li bir üye katılmadı. 

Belediye Başkanı dahil seçimde kullanılan 9 oydan 6'sı CHP adayı emekli öğretmen Muazzez Kılıç'a çıktı ve Kılıç, yeni dönem için Başkanvekili seçildi. AKP'nin adayı eski Başkan Vekili Nermin Baş ise üç oy alırken, 2 AKP'linin CHP adayı lehine oy kullandığı belirlendi. Ancak  CHP  adayı Kılıç'a oy veren iki AKP'linin kim olduğu açıklanmadı.

AKP'nin Belediye Meclis başkan Vekilliği'ni eski belediye başkanının eşine kaptırmış olması başta AKP'li belediye başkanı  Gültekin olmak üzere, ilçe ve Ardahan İl  yönetimlerinde rahatsızlığa yol açtı. Şimdi il ve ilçe teşkilatlarında hangi iki meclis üyesinin CHP'li üyenin Başkan Vekili seçilmesi lehinde oy verdikleri soruşturuluyor.

Yeni Dönem Meclis Başkan Vekilliğine seçilen CHP'li Muazzez Kılıç, seçim sonuçlarıyla ilgili ise şu değerlendirmeyi yaptı.

Meclis'te, Belediye Başkanı'yla birlikte beş AK Partili, iki Demokrat Parti, üç de bizim üyemiz var. Talep üzerine, bu dönemde ben de aday oldum. Altı oy bana çıktı. Üç oy da diğer AK Parti adayı Nermin hanıma çıktı. Başkanla birlikte beş üyesi olan AK Parti'den bana iki oy geldi. Böyle bir sonucu bekliyordum sürpriz olmadı. 

GEÇEN DÖNEMDE ADAY OLMUŞ 1 OYLA KAYBETMŞTİ

Geçen dönemde de aday olmuştum. Bir oyla kaybetmiştim. Bir daha aday olmam diye düşünmüştüm ancak arkadaşlarını ısrarı üzerine aday oldum. Burası küçük bir yer. Hepsiyle samimiyim, birbirimizi seviyoruz ve bizleri de dürüst olarak görüyorlar. Ben çalışmalarımda hiç ayrım yapmadım. Hem DP ve CHP'li arkadaşlarına hem de bana oy veren AK Partililere teşekkür ederiz. Biz elbette muhalefet partisine mensubuz ancak ilçemizin lehine olan tüm çalışmalarda AK Partili Belediye Başkanımıza destek veriyoruz. 

Üye OlÜye Girişi