AKP'li vekilin bakıcısından vekilin tabancasıyla sır dolu intihar

 

"Balyoz'un kara kutusu" olarak belleklere kazınan AKP İstanbul Milletvekili Şirin Ünal’ın evinde 1 yıldır çalışan 23 yaşındaki Nadira Kadirova dün sabah Ünal'ın da evde olduğu sırada Ünal'ın tabancasıyla kendini kalbinden vurarak öldürdü. İstanbul Emniyet Müdürlüğü olayın intihar olduğunu açıkladı.

25.09.2019
Yazı Boyutu:  
AKP İstanbul Milletvekili emekli general Şirin Ünal’ın evinde 1 yıldır bakıcı olarak çalışan 23 yaşındaki Nadira Kadirova dün sabah milletvekilinin tabancasıyla yaşamına son verdi. Kadirova’nın olaydan 1 gün önce arkadaşı Leyla’ya “Çok kötü şeyler oluyor. Ben ağabeyimin yüzüne nasıl bakacağım? Ölmek istiyorum” dediği öğrenildi.Sözcü’den Saygı Öztürk’ün haberine göre, Milletvekili Ünal’ın evinde rahatsız olan eşinin bir yıldan beri bakıcılığını yapan Nadira Kadirova'nın yanı sıra ev işleriyle ilgilenen başka bir Özbek çalışan da bulunuyor.

“KARDEŞİMİN İNTİHAR ETMESİNİ GEREKTİRECEK HERHANGİ BİR DURUM YOKTU”

Kadirova’nın intiharıyla ilgili yetkililer sessiz kalırken ağabeyi Muhammet Ali Kadirova, Saygı Öztürk'e yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Kardeşimin intihar etmesini gerektirecek herhangi bir durum yoktu. Önümüzdeki günler üniversite sınavı için kursa başlayacaktı. Bildiğimiz kadarıyla Nadira saat 08.48’de milletvekili Ünal’a ait tabancayla kalbine ateş etmiş. Bilkent Hastanesi’ne kaldırılan Nadira kurtarılamadı. Rapora göre 09.50’de ölüm gerçekleşmiş. Kardeşim 4 yıldır Türkiye’de yaşıyordu. Herhangi bir sorunu da yoktu. Bu intihar olayı bizi şaşırttı. Ayrıca Adli Tıp’taki işlemleri milletvekilinin devreye girmesiyle jet hızıyla tamamlandı. Bugün saat 22.00’da cenazesini uçakla ülkemize götüreceğiz.”

Kardeş Muhammet Ali Kadirova, olayla ilgili önemli şüpheleri bulunduğunu ve Adli Tıp’taki işlemlerin hızla yapıldığını ve kendilerine intiharla ilgili hiçbir bilgi verilmediğini söyledi.

EMNİYETTEN AÇIKLAMA

Olayın ardından Ankara Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “Söz konusu intihar olayı Sayın Milletvekilinin, eşi, kızı ve evin diğer yardımcısı ile birlikte ikametinde bulunduğu esnada meydana gelmiştir” ifadeleri kullanıldı.

İşte o açıklamanın tamamı:

“Bazı basın yayın organları ve sosyal medya hesaplarında 23 Eylül 2019 Pazartesi günü 21.00 sıralarında İstanbul Milletvekili Sayın Ş. Ü.’nün ikametinde meydana gelen intihar olayı ile ilgili olarak yapılan paylaşımlar ve yorumlar nedeniyle aşağıdaki açıklamanın yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur:

Söz konusu intihar olayı Sayın Milletvekilinin, eşi, kızı ve evin diğer yardımcısı ile birlikte ikametinde bulunduğu esnada meydana gelmiştir.

Olayın gerçekleşmesine müteakip tüm iş ve işlemler Cumhuriyet Savcısının gözetiminde ve talimatları doğrultusunda gerçekleştirilmiştir.

Olay yerinde yapılan teknik ön incelemede intihar harici herhangi bir şüpheli durum müşahede edilmemiş, ayrıca Müntehire’nin odasında intihar eğiliminde olduğuna dair bulunan geçmiş tarihli notlar da dahil tüm bulgular soruşturma dosyasına eklenmiştir.

Konuyla ilgili soruşturma Cumhuriyet Savcılığı tarafından çok yönlü olarak, detaylı ve titiz bir şekilde sürdürülmektedir.”MİLLETVEKİLİ ŞİRİN ÜNAL KONUŞMADI

AKP Milletvekili Şirin Ünal’ın evde bulunduğu sırada intiharın gerçekleştiği öğrenildi. Ünal, olayla ilgili konuşmak istemedi.

ŞİRİN ÜNAL KİMDİR?

Odatv Ankara Haber Müdürü Müyesser Yıldız, 2 yıl önce "Her yerde o AKP'li milletvekili" başlıklı yazısında Şirin Ünal'ı şöyle anlatmıştı:

"Bir kez daha bu isimlerden AKP İstanbul Milletvekili emekli Tümgeneral Şirin Ünal üzerinde durmak istiyoruz.  

Balyoz döneminde devredeydi. O kadar ki, hep Balyoz'un “kara kutusu” olarak anıldı... Bavulcu Mehmet Baransu'yla bağlantısı çokça konuşuldu... “TSK'nın yeniden yapılanmasını” savunan isimlerin başında geldi... 
15 Temmuz günü MİT Müsteşarı Hakan Fidan'dan önce Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar'ı ziyaret ettiği ortaya çıktı.  

Milletvekili Şirin'in o günkü ziyaretinin hikmet-i sebebi, daha sonra Akar ve bazı darbe sanıklarının verdiği ifadelerle açıklığa kavuştu. 

Akar TBMM'ye gönderdiği cevapta, TSK'daki “FETÖ yapılanması” konusunda bazı “hassas kaynaklardan” bilgi aldıklarını bildirmişti.

O “hassas kaynakların” kimliğini de darbeden tutuklu Genelkurmay eski Personel Başkanı İlhan Talu ile “Erdoğan'a suikast timinin başındaki isim” olarak bilinen Gökhan Sönmezateş'in mahkemedeki ifadeleriyle öğrendik. 

İlhan Talu, Akar'ın talimatı, Erdoğan'ın da onayıyla devlet kurumları dışında, “Elinde FETÖ ile ilgili bilgi ve belge bulunanlarla temasa geçildiğini” belirterek, bu kişilerin Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Fahri Kasırga, MGK Genel Sekreteri Seyfullah Hacımüftüoğlu, Devlet Denetleme Kurulu Başkanı, Askeri Yüksek İdare Mahkemesi Hakimi Kenan Kenan, Kozmik Oda operasyonunda adı geçen emekli Albay Baki Kaya ile Balyoz sanıklarından Ahmet Zeki Üçok olduğunu açıkladı. Talu'nun verdiği bir isim daha vardı; Tabii ki, AKP Milletveki Şirin Ünal.

Gökhan Sönmezateş ise hazırladıkları “FETÖ'cü” listelerinin şu anda kuvvet komutanlarının ve AKP Milletvekili eski General Şirin Ünal'in elinde olduğuna inandığını anlatırken, “Ya gereğini yapıyorlardır ya da bu tarikatlar arası ilişkiler, pazarlıklar konusu mudur bilemem” dedi.

Şirin Ünal ismine başka nerede rastladık?

Darbenin askeri ayağının “1 numarası” Akın Öztürk'ün gayrı menkul zengini olduğu, Çankaya'da dubleks evi bulunduğu öne sürüldü ya, görüldü ki, “dubleks” denilen o kooperatif evin ortaklarından birisi de Şirin Ünal'mış. Yorumlar

Mehmet Demir

26.09.2019
1 saat içinde şüpheli olayın intihar olduğunu çözmüşler bak sen allahın işine :))

Üye OlÜye Girişi