AKPli vekilin kardeşine muhteşem koltuk

 

AKP Denizli Milletvekili Bilal Uçarın cami imamı kardeşi travertenleriyle ünlü Pamukkale’ye müdür atandı

24.12.2012
Yazı Boyutu:  

 

 
Denizli’nin travertenleriyle dünyaca ünlü beyaz cenneti Pamukkale’ye AK Parti Milletvekili Bilal Uçar’ın kardeşi Mustafa Uçar müdür oldu.
 
 
Daha önce 10 yıl cami imamlığı yapan, ardından Özel İdareye geçen ve kısa sürede Acıpayam İlçesi İl Özel İdaresi Müdürü olan Mustafa Uçar, geçen hafta da Pamukkale ve Ören Yerleri Kültür Turizm İşletme Müdürü olarak atandı.
 
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin geçen yıl eylül ayında güvenlik görevlisi tarafından makam otomobiliyle Pamukkale’ye giriş kapısından alınmamasının ardından, Pamukkale ve Ören Yerleri Kültür Turizm İşletme Müdürü olan Nevzat Sallıo tepkiler üzerine görevinden ayrıldı. Sallıo’nun yerine İl Özel İdaresi Mali Hizmetler Müdürü Himmet Şefik Akder, bir süre vekaleten işletme müdürü olarak örevlendirildi. Geçen hafta Pamukkale ve Ören Yerleri Kültür Turizm İşletme Müdürlüğü’ne Ak Parti Denizli Milletvekili Bilal Uçar’ın kardeşi Mustafa Uçar atandı.Yaklaşık 10 yıl Pamukkale Beldesi’ndeki Aşağı Cami’de imamlık yapan Mustafa Uçar, 3 yıl önce İl Özel İdaresi’ne geçti. Burada personel biriminde çalışan Uçar, 3 ay önce de Acıpayam İlçesi Özel İdaresi Müdürü oldu. Ardından son atamayla Uçar, Pamukkale’ye işletme müdürü olarak görevlendirildi. 
 
''VEKİLİN HABERİ YOK''
 
İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Adem Oklu, atamanın AK Parti’li Bilal Uçar’ın haberi olmadan yapıldığını savunarak şöyle dedi:
"Mustafa Uçar, değerli ve kıymetli bir arkadaşımız. Pamukkale önemli bir yer. Buraya güvendiğimiz ve sağlam biri gerekiyordu. Pamukkale’de görev yapmak kolay değil, gece gündüz demeden çalışacak ve ağır bir konumu var. Mustafa Uçar’ın bizden talebi olmadı. Biz kendisini çağırıp, görevi kabul etmesini istedik. Milletvekilimiz Bilal Uçar’ın atamadan haberi bile olmadı."Yerleri Kültür Turizm İşletme Müdürlüğü’ne Ak Parti Denizli Milletvekili Bilal Uçar’ın kardeşi Mustafa Uçar atandı.
 
Kendi yeteneği ve görevi hak etmesinin sonucudur 
 
AK Parti Denizli Milletvekeli Bilal Uçar Hürriyet.com.tr'ye bir açıklama gönderdi. 
 
Uçar kardeşinin atanmasının kendi siyasi nüfuzuyla değil, o görevi hak etmesi ve yeteneğiyle alakalı bir durum olduğunu belirtti. 
 
İşte o açıklama; "AK Parti Denizli Milletvekili Bilal UÇAR’ın kardeşi Mustafa UÇAR’ın Pamukkale işletme müdürlüğüne atanmasıyla ilgili bilgi. 
 
Mustafa Uçar 26 yıllık devlet memurudur. Hem iktisat fakültesi hem de ilahiyat fakültesi mezunudur. Pamukkale kasabasında 20 yıl imamlık yaptıktan sonra 2007 yılında Denizli İl Özel İdaresine geçmiştir. 6 yıldır burada çalışmaktadır. İki ay önce Acıpayam özel idare ilçe müdürlüğüne atanmıştır. İlçe müdürlüğüne ve Pamukkale işletme müdürlüğüne görevlendirilmesinde hiçbir mani hal de yoktur. Kardeşimin atanması benim siyasi nüfuzumla değil, o görevi hak etmesi ve yeteneği ile alakalıdır. Haberin siyasi bir atama imiş gibi ve doğru olmayan bilgilerle kamuoyuna yansıtılması habercilik etiğine uygun değildir. Bilal Uçar Denizli Milletvekili"
Yaklaşık 10 yıl Pamukkale Beldesi’ndeki Aşağı Cami’de imamlık yapan Mustafa Uçar, 3 yıl önce İl Özel İdaresi’ne geçti. Burada personel biriminde çalışan Uçar, 3 ay önce de Acıpayam İlçesi Özel İdaresi Müdürü oldu. Ardından son atamayla Uçar, Pamukkale’ye işletme müdürü olarak görevlendirildi. 
 
 

Üye OlÜye Girişi