AKP'lilerin 'T A M A M' için 'Bot' iddialarına yanıt TT oldu

 

AKP'lilerin ‘bot' iddialarına yanıt! Bu kez de #BOTdeğilimTAMAMdiyorum TT oldu. Söz konusu etiket 24 binden fazla paylaşıldı.

09.05.2018
Yazı Boyutu:  
Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, “Milletim getirdi. Şayet onlar 'Tamam' derse, kenara çekiliriz" sözleri üzerine sosyal medyada başlayan ‘Tamam mı, devam mı’ tartışmalarıyla ilgili olarak AKP'li siyasetçiler, 'TAMAM' etiketlerini atanların bot hesaplar veya Gülen destekçileri olduğu' iddiasında bulunurken; sosyal medyada bu kez de #BOTdeğilimTAMAMdiyorum gündem oldu.

Twitter’da #BOTdeğilimTAMAMdiyorum etiketi 24 binden fazla kez paylaşıldı. Türkiye gündeminde 1. sırayı alırken; dünya gündeminde de 2. sıraya yükseldi. Kullanıcılar, mesajlarında dünkü T A M A M paylaşımlarının kendileri tarafından yapıldığını ve bot hesap olmadıklarını belirtiyor.

‘TAMAM’ başlığındaki yorumların “FETÖ’nün ve PKK’nin etkin olduğu ülkeler”den atıldığını savunan AKP Sözcüsü Mahir Ünal, dün yaptığı açıklamada “Muhalefetin Cumhurbaşkanımıza düşmanca saldıran Türkiye karşıtı güçlerle dilini, söylemini ayrıştırması gerekmez mi? diye sormuştu. (birgun)

Üye OlÜye Girişi