Akşener, adının HDP ile anılmasına öfkelendi

 

Kendisi için 'HDP ile aynı yolu yürüyor' dediği belirtilen Aksaray Emniyet Müdürü hakkında konuşan Akşener, 'Ben eski içişleri bakanıyım kimse beni HDP ile yan yana gösteremez' dedi.

18.06.2018
Yazı Boyutu:  
İYİ Parti Genel Başkanı ve cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener, Aksaray mitinginde konuştu. Akşener ve İYİ Parti için “Bunlar HDP ile aynı yolu yürüyor” dediği iddia edilen Aksaray Emniyet Müdürü Ali Karabağ’a çok sert tepki gösteren Akşener, Emniyet Müdürü'nden sorumlu olan Aksaray Valisini uyardı. Meral Akşener "Bu hadsiz müdürü hiç unutmayacağım" dedi.

"Ben eski içişleri bakanıyım kimse beni HDP ile yan yana gösteremez" diyerek büyük bir öfke ile konuşan Akşener şunları söyledi: 

”Son zamanlarda özellikle benim programlarına yönelik, devlet bürokrasisinden son derece çirkin hadiselerle karşı karşıyayız. Öncelikle şunu söyleyeyim; Aksaray Valisi’ni buradan uyarıyorum, bir polis müdürü Meral Akşener’i HDP ile yan yana koyamaz. Böyle bir terbiyesizliğe izin veremem. Ben bu ülkenin eski içişleri bakanıyım. Bu hadsiz müdürü hiç unutmayacağım. Bu bayrağın içinde, bu kırmızının içinde benim şehit amcamın kanı var. Dolayısıyla dün hendekler kazılırken, o polis müdürü kalkıp da bugün iktidarda bulananlara diyebilmiş mi ki, ‘Bu hendeklerin kazılması yanlıştır. Bu kanunsuz talimat’ demiş mi? Kafasını çevirmiştir. O hendekler açılırken Sayın Erdoğan, ‘Sadece buna ben talimat verdim; valiler kafasını çevirecek, PKK’ya herhangi bir operasyon yapmayacaklar’ diye televizyondan söylemedi mi? Sonra ne oldu? Hendekler kapatıldı, kınalı kuzular şehit oldu. Bu fare yürekli adamı hiç unutmayacağım.

"HADİ ORADAN HADSİZ"

Barzani’nin bir yıl evvel Ankara’da bayrağını asanlar milli; Meral Akşener gayri milli mi? Hadi oradan edepsiz, hadi oradan hadsiz. Peki Barzani’nin kafasındakileri silkeleyip megri megri ağlayanlar yerli ve milli; ben ve partim gayri milli öyle mi? Hadi oradan hadsiz, hadi oradan terbiyesiz. Sonra Sayın Erdoğan’a da güvenenleri uyarayım. Sayın Erdoğan, Mavi Marmara’da olduğu gibi bu hadsiz ve terbiyesiz müdürü dımdızlak ortada bırakır. Hesap vakti geldiğinde, Mavi Marmara’ya binenlere, şehit olanlara dediği gibi ‘Binerken bana mı sordunuz?’ der ve hepsini dımdızlak ortada bırakır. Onun için devletin bürokratı, devletin bürokratı olmalıdır. Devlet sisteminin içine tükürdünüz. Böyle bir şey olabilir mi? Bir zamanlar vardı. Onları tarih şerefsiz olarak yazıyor ama direnenleri kahraman yazıyor.  (DHA)


Üye OlÜye Girişi