Akşener: İYİ Parti ilaç gibi geldi, şimdi de Atatürkçü oldular

 

Kuruluşunu 25 Ekim'de ilan eden İYİ Parti'nin Ankara, Mustafa Kemal Mahallesi'nde bulunan genel merkezi Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in konuşmasının ardından yapılan törenle açıldı.

11.11.2017
Yazı Boyutu:  
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Parti genel merkezinin açılışında yaptığı konuşmada,, "İYİ Parti Türkiye'ye geldi. 15 günlük partiyiz biz. 25 Ekim'de partimiz kuruldu. 29 Ekim'de herkes iyi oldu. Kimse hastalanmadı. Meğerse bizi yönetenler turp gibi sağlıklıymış"  dedi.


İYİ Parti'nin kuruluşunun büyük bir hikayesi olduğunu belirten Akşener, "Kuruluşunda emeği geçen herkese tek tek teşekkür ediyorum. Eski il ve ilçe başkanlarımız burada... Divanımız burada. Kalbimize mıh gibi çakılmış, Türkiye'ye iyi şeyler yapacak el ele tutuşmuş gençler burada" diye konuştu.


"Atatürk'ü keşfettiler"

"Cinsiyeti üzerinden yemediği hakaret kalmamış, 16 yıldır yetim Mustafa'yı büyütmüş Zübeyde Hanım'a küfredilmiş, iftiradan nasibini alanlardan biri de benim. Bu hareket bir kadın hareketidir" ifadelerini kullanan Akşener şöyle devam etti:

"Yalan söylerseniz terlik atarım"

"Kadınları keşfettiler... Hatta Atatürk'ü keşfettiler. Dediler ki iyi varsınız, iyi ki İYİ Parti'yi kurdunuz. Türkiye'yi bölen, kavga ettiren dil yumuşuyor. Biz size şükran borçluyuz. Hele ki gençler. Bol bol fotoğraf çektirdiler. Dediler ki 'biz söz veriyoruz, size oy vereceğiz'. Dedim ki yalan söylersiniz terlik atarım. Bir tanesi bağırdı, "lan aynı benim annem gibi" dedi.

"Oturdunuz, yerinizde kaldınız"

"Devlet doyuramadığını, o aileye ekmek veremediği için giyimi, gıdasını karşılamak zorundadır. O devlet iş imkanı yaratmak zorundadır. Kalkınmak için bunu yapmalısınız. İstanbul'da sorun, Ankara'da sorun, Bitlis'te sorun büyük bir sorun var. Uyuşturucu ucuzluyorsa bilin ki yol veriliyordur.
"Oturdunuz yerinizde kaldınız. Hadi bakalım ayakkabılar eskiyecek. Haftaya Edirne'de, ondan sonra Mardin'de, ondan sonra Artvin'de sokak sokak, şehir şehir gezeceğiz. Adalet yaralıdır, kalkınma ortadan kalmıştır. Gemicikler, şirketler... Yahu nasıl bir şeydir bu? Böyle bir şey olabilir mi?

"Bir baltaya sahip olamamış çocuk, dünyanın en zenginleri arasına giriyor. 2010'da FETÖ'cü oldular, 2011'de bebek katili PKK'nın başına eş oldular 'ne büyük bilge' dediler, 2017 referandumunda Milliyetçi oldular, şimdi de Atatürkçü oldular.

Konuşmasını, "Başaracağız, başaracağız, Türkiye iyi olacak" diye bitiren Akşener, konuşmanın ardından İYİ Parti'ye katılan Çanakkale'nin Gökçeada, Afyon'un Dinar, Bilecik'in Söğüt, Antalya'nın Korkuteli, Mersin'in Anamur belediye başkanına rozet taktı. 

Üye OlÜye Girişi