Akşener; Kadınlarımızdan ve başörtüsünden elinizi çekin

 

İYİ Parti lideri Meral Akşener son günlerde yaşanan TSK'da başörtüsü tartışmalarına dahil oldu. Akşener sosyal medyadan yaptığı açıklamasında, "Yeter artık... Kadınlarımızdan ve başörtüsünden elinizi çekin" diyerek yaşanan tartışmalara tepki gösterdi.

09.12.2018
Yazı Boyutu:  
Her seçim dönemine girildiğinde 'başörtüsü' tartışması" yaşandığını kaydeden İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "Kadınlarımızdan ve başörtüsünden elinizi çekin" dedi.

 Twitter hesabından açıklama yapan Akşener, “Yeter artık! Kamplaştıran siyasete son verin. Her seçim yaklaştığında, sandıktan ‘başörtüsü’ tartışması çıkarmaktan vazgeçin. Değneğin iki ucuna da çağrımdır. Kadınlarımızdan ve başörtüsünden elinizi çekin!” ifadelerini kullandı.

aksener-asdasd

Türk Silahlı Kuvvetleri’nde görevli kadın personele başörtüsü serbestliği getiren düzenlemenin durdurulması için Danıştay’da görülen davada savcı, “kamu hizmetinin ana ilkelerinden olan tarafsızlık ilkesinin idarece öncelikle gözetilmesinin gerekmesi nedeniyle” gerekçesiyle yürütmenin durdurulmasını istemişti. Kararını açıklayan Danıştay 2’nci Dairesi, yürütmenin durdurulması talebini reddetmişti.

Danıştay savcısına tepki gösteren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Bir savcı çıkmış, sen kimsin ya? Sen savcı olabilirsin ama her şey yasalarla bir yere oturmuşken, anayasayla, yasalarla her şey yerine oturmuşken, sana ne oluyor da, bunlara aykırı bir şekilde bu uygulamanın iptalini isteyebiliyorsun. Çünkü bunlar eski Türkiye’den kalma ürünler” demişti.

Üye OlÜye Girişi