Akşener,seçim sonuçlarını değerlendirdi: Umudumuz arttı

 

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, seçim sonucuyla ilgili olarak "“İmkansızlıklar içinde, geleceğe olan umudu artıran bir kazanımdır. Biz köprünün başını tuttuk"dedi.

26.06.2018
Yazı Boyutu:  
İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, seçim sonuçlarını değerlendirdiği basın toplantısında aldıkları oy oranı için “Zor şartlar ve imkansızlıklar içinde, ülkemiz ve milletimizin geleceğe olan umudunu artıran büyük bir kazanım” dedi

İyi Parti Genel Başkanı ve cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener, partisinin genel merkezinde Genel İdare Kurulu toplantısının ardından kurmaylarıyla birlikte seçim sonuçlarını değerlendirdiği bir basın toplantısı düzenledi.

Sözlerine açıklamasının gecikmesini, partinin yetkili kurullarındaki değerlendirmelerin yapılması gerekliliğine bağlayarak başlayan Akşener, Genel İdare Kurulu’ndan “Bütün zor şartlar ve imkansızlıklar içinde alınan bu sonuç, ülkemiz ve milletimizin geleceğe olan umudunu artıran büyük bir kazanım” ile “Akşener’in genel başkanlığının devamı” sonuçlarının çıktığını aktardı.

İyi Parti olarak 8 ay önce huzuru getirmek, gerginliği azaltmak, devletle insan arasındaki uçurumu gidermek ve ülkeye nefes aldırmak hedefleriyle yola çıktıklarını belirten Akşener, seçim sürecinde iktidarın tüm araçlarını kullandığı engel, tehdit ve iftiralarıyla karşı karşıya kaldıklarını ama bir adım bile geri atmadıklarını ifade etti.

Akşener sözlerine şöyle devam etti:

Bugün daha güçlüyüz. Artık, TBMM’de milletvekillerimiz var. Grubumuzla birlikte, daha görünür, daha etkili bir mücadele vermekte kararlıyız. Şunu kimse unutmasın ki; İyi Parti, Türk siyasetinin uzun zamandır hissettiği merkez parti eksikliğini, hem de girdiği ilk seçimde gidermiştir. Tüm teşkilatımızla birlikte, bizlere düşen de İyi Parti’nin çözümcü, kapsayıcı, Türkiye’yi geleceğe taşıyacak vizyona sahip güvenilir bir yapı olduğunu göstermektir.

İnce’nin “az oy” değerlendirmesine katılmadı

Akşener, konuşmasının ardından basın emekçilerinin sorularını yanıtladı.

CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’nin “diğer muhalefet partilerinin beklediğinden az oy aldığına” ilişkin sözleri sorulan Akşener, “100 yıllık CHP %22, 50 yıllık MHP %11, tüm imkanları kullanan AKP %41, emeklilerin emekli, gönüllülerin harçlıklarıyla kurulan 8 aylık İyi Parti %10 oy aldı. Ben o yüzden Sayın İnce’nin bu sözlerine katılmıyorum” dedi.Üye OlÜye Girişi