Alanya Kent konseyi 5 Aralık'ı kutlayacak

 

Türk kadınının seçme ve seçilme hakkını kazandığı 5 Aralık'ın yıldönümü Alanya'da etkinlikle kutlanacak

01.12.2016
Yazı Boyutu:  
Alanya Kent Konseyi Başkanı Nurhan Özcan, ““Daha önceki yıllarda da organize ettiğimiz gibi, bu yılda konseyimizin Kadın Meclisi bünyesinde 5 Aralık hazırlıklarına devam ediyoruz” dedi

Alanya Kent Konseyinin her yıl organize ettiği ve Alanya Kaymakamlı ile Alanya Belediyesinin de desteklediği  5 Aralık Kadınlara Seçme ve Seçilme Hakkı Verilişi’nin kutlamaları cumartesi günü saat 12:30 da Atatürk Anıtı önünde yapılacak. Tüm siyasi parti temsilcileri, dernek ve odaların kadın temsilcileri ile kutlama programının toplantısı Alanya Kent Konseyinde, konsey başkanı Nurhan Özcan başkanlığında görüşülerek netleştirildi.

Kent konseyinde yapılan toplantıya, Ak Parti, CHP ve MHP kadın kolları başkanları  ve sivil toplum kuruluşu bayan temsilcilerinin de katılımı ile tam bir mutabakat içerisinde hazırlanan programa yoğun bir katılım beklenmekte. Kent konseyi kadın meclisi başkanı Ümran Aykut; kadın haklarının önemini vurgulamak için çalıştıklarını ifade etti.

Toplantı sonunda açıklama yapan Özcan; “Daha önceki yıllarda da organize ettiğimiz gibi, bu yılda konseyimizin Kadın Meclisi bünyesinde 5 Aralık hazırlıklarına devam ediyoruz. Tüm kadınlarımızı bu anlamlı günü kutlamaya davet ediyoruz” dedi. 12:30'da siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının çelenk sunumu, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile program devam edecek. Kent konseyini hazırlamış olduğu, el dövizleri ile seçilmiş kadın başkanlar topluma kadının gücü ile ilgili mesajlar verecekler.

Üye OlÜye Girişi