Alanya'da Alman çifte korkunç infaz

 

Kaldıkları apartmanda koli bandıyla bağlı cesetleri bulundu

22.08.2014
Yazı Boyutu:  
 
Alanya'da iki hafta önce daire kiralayan Alman çift, el ve ayakları koli bandıyla bağlanmış halde ölü bulundu. Çiftin bir Türk gençle arkadaş olduğu öğrenildi
 
Antalya'nın Alanya ilçesinde Alman uyruklu karı koca tatil için kiraladıkları dairede elleri ve ayakları koli bantlarıyla bağlanmış ve battaniyelere sarılı halde ölü bulundu. Mahmutlar mahallesindeki bir sitenin 10'uncu katındaki daireyi 2 hafta önce tatil için kiralayan Peter Horvath (65) ve Kerstin Horvath (50) çiftinden Almanya'daki yakınları bir haftadır haber alamayınca durumu aynı sitede oturan tanıdıklarına bildirdi. Çiftin yakınları, kapısını çaldıkları daireden ses gelmeyince durumu jandarma ekiplerine haber verdi. Çilingir yardımıyla daireye giren ekipler salonda Peter Horvath'ın, yatak odasında ise Kerstin Horvath'ın elleri ve ayakları koli bantlarıyla bağlanmış, bazaların altına sokulmuş cesetleriyle karşılaştı. Cesetlerin kokmaması için her iki odadaki klimaların açık bırakıldığı öğrenildi. Çiftin en son 16 Ağustos'ta, elektrik faturası ödemek için gittikleri postanede görüldükleri öğrenilirken, olayla ilgili site bahçıvanı ve kapıcısının ifadesine başvuruldu. 
 
ZİYARETE GELİYORDU 
 
Alman çiftin yaklaşık bir hafta önce tanıştıkları bir Türk gençle yakın arkadaşlık kurdukları ve bu kişinin siteye belli aralıklarla geldiği öğrenildi. Savcılık tarafından yapılan incelemenin ardından cesetler otopsi yapılmak üzere Alanya Belediye Mezarlığı Morgu'na kaldırıldı. Sitede bulunan güvenlik kamera kayıtlarına el koyan jandarma ekipleri, vahşi infazla ilgili geniş çaplı soruşturma başlattı.

Üye OlÜye Girişi