Aleyna Çakır'ın ölümünün baş şüphelisi ülkücü Ümitcan Uygun ve babası gözaltına alındı

 

3 Haziran 2020’de Keçiören’deki evindeki cansız bedeni bornoz kuşağına asılı halde bulunan Aleyna Çakır’ın ölümünün baş şüphelisi olan Ümitcan Uygun, bu sefer uyuşturucu kullanmak ve uyuşturucuya özendirmek suçlamasıyla gözaltına alındı.

10.01.2021
Yazı Boyutu:  
Kamuoyunda "Aleyna Çakır" olarak bilinen Sema Esen'in otopsi raporunda tırnağındaki kalıntının ve tespit edilen spermin aynı erkeğe ait olduğu belirlenmesinden sonra Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nca baş şüpheli MHP'li Ümitcan Uygun'un DNA profilleri üzerinde gerekli mukayese işlemlerinin yapılması talimatı verdi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı bu konuda  bir açıklama yaparak "Sema Esen'in klasik otopsi işleminde vajinal sürüntü örneği ile sağ eldeki tırnak parçasından tespit edilen DNA profilleri üzerinde gerekli mukayese işlemlerinin yapılması yönünde Cumhuriyet Başsavcılığımızca kanuni gereğine tevessül edilmiş olup işlemler devam etmektedir." ifadelerine yer verdi.

Aleyna Çakır'ın şüpheli ölümüyle ilgili bu gelişmeler yaşanırken Ankara Emniyeti Narkotik Şube Müdürlüğü Ekip’lerince Aleyna Çakır (Sema Esen)'in ölümünün baş şüphelisi Ümütcan Uygun ile  Babası Durak Uygun  "uyuşturucu kullanmak ve uyuşturucuya özendirmek"  suçlarından gözaltına alındılar.

Ankara Emniyeti Narkotik Şube Müdürlüğü Ekip’lerince Babası Durak Uygun ile birlikte gözaltına alınan Uygun’un emniyetteki sorgusu devam ettiği belirtildi.

Sosyal medyada yayımlanan kareler şöyle:
Üye OlÜye Girişi