Aleyna Tilki ve ailesine 'çocuk istismarı' sorgusu

 

Emniyete yapılan ihbar üzerine 18 yaşından küçük şarkıcı ve ailesinini ifadesi alındı

14.01.2017
Yazı Boyutu:  
İstanbul Emniyet Genel Müdürlüğü'ne geçtiğimiz günlerde Aleyna Tilki'nin ailesi tarafından bakıma muhtaç yaşta çalıştırılarak istismar edildiği ihbarı yapıldı.


Kimliği belirsiz kişi, şarkıcı Aleyna Tilki'nin hem cinsel istismara maruz bırakıldığı, hem de alkol gibi zararlı maddelerin kullanıldığı ortamlarda bulundurularak kişisel gelişiminin zarar görmesine neden olunduğunu iddia etti. İhbar üzerine olayla ilgili soruşturma başlatıldı. 

Geçtiğimiz günlerde İstanbul Adliyesi'ne gelen Tilki ve ailesinin 1 saat boyunca soruşturma kapsamında ifadesine başvuruldu. ALEYNA TİLKİ: SELENA GOMEZ GİBİ OLABİLİRİM

Lise öğrencisi 16 yaşındaki Aleyna Tilki'nin, suça sürüklenen çocuk sıfatıyla ifadesi alındı.

İhbarda iddia edildiği gibi ailesinin kendisi üzerinden herhangi bir şekilde para kazanmadığını ileri süren Tilki, kendisinin hem okulu hem de sanat hayatını birlikte yürüttüğünü, konserler vererek yeteneğini ortaya koyduğunu beyan etti. 

Selena Gomez gibi dünyaca ünlü yıldızların da kendi yaşlarında çok büyük bir üne kavuşarak kendisine örnek olduğunu kaydeden Tilki, ailesinin onayı dışında herhangi bir işe imza atmadığını, alkollü mekânlarda sahne almadığını anlattı.

ALEYNA TİLKİ'NİN ANNE-BABASI: KIZIMIZI İSTİSMAR ETMİYORUZ

Çocuğun bakım ve yükümlülüğünü ihlal suçundan hakkında başlatılan soruşturma kapsamında ifade veren anne-baba ise kızlarının eğitimine çok büyük önem verdiklerini asla kızlarını istismar etmediklerini kaydetti. 

(Dilek yaman/ Sabah)


Üye OlÜye Girişi