Ali Babacan'ın partisinde kurucu olarak 7 isim dikkat çekiyor

 

AK Parti'den istifa ederek yeni parti çalışmalarına hız veren Ali Babacan’ın, daha önce AK Parti'de bakanlık yapmış dört isme teklif götüreceği iddia edildi. AKP eski Milletvekili Şirin de eski bakanlar dışında 3 ismin kurucular arasında yer alacağını söyledi.

02.08.2019
Yazı Boyutu:  
Kurucularından olduğu AKP'den istifa ederek 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile birlikte yeni parti çalışmalarına hız veren Ali Babacan'ın AK Parti'de bakanlık yapmış dört isme, kuracağı partinin kurucular kurulunda yer almaları için teklif götüreceği öne sürüldü.

Yeniçağ'dan Fatih Ergin'in haberine göre Meclis’teki AK Partili milletvekilleri de dahil bazı siyasetçilerle ve akademisyenlerle görüşmeler yürüten Babacan’ın, daha önce AK Parti hükümetlerinde bakanlık yapmış olan Erkan Mumcu, Kürşat Tüzmen, Nimet Çubukçu ve Ertuğrul Günay’a kurucular kurulunda yer almaları için teklifte bulunmaya hazırlanıyor.

'AHMET DAVUTOĞLU CEPHESİNDEN GEÇİŞLER OLABİLİR'

Habere göre diğer taraftan Ali Babacan’ın kuracağı partiye Ahmet Davutoğlu’na yakın ekipten de geçişlerin olabileceği konuşuluyor.

Eski Başbakan Davutoğlu’nun, yeni parti mi kuracağı yoksa parti içi muhalefette mi kalacağının halen netlik kazanmamasının, kendisini destekleyen bazı isimlerin Babacan’a sıcak bakmaya başlamasına yol açtığı öne sürüldü.

Babacan kanadında ise Ahmet Davutoğlu'na sıcak bakılmadığı ve iki ismin aynı parti çatısı altında buluşması olasılığının olmadığı belirtildi.

EMİN ŞİRİN 3 İSİM VERDİ

Bu arada V5 televizyonunda yayınlanan Mehmet Ali Kayacı ile Buluşma Noktası programına katılan Eski AK Parti milletvekili Emin ŞirinAbdullah Gül ve Ali Babacan'ın önderliğinde kurulacak yeni partide, gazeteci  yazar Fehmi Koru ile çözüm sürecinin önemli isimlerinden Beşir Atalay ile Nihat Ergün'ün patenti "Huzur" olarak onaylanan yeni partinin kurmayları arasında yer alacağını iddia etti.


Üye OlÜye Girişi